Wczoraj informowaliśmy o tym, że pierwszy odcinek Trasy Autobusowo-Tramwajowej na Nowy Dwór zostanie otwarty jeszcze przed Wielkanocą, jednak ze względu na odkrycie pracowników budowy, prace przy torowisku zostały wstrzymane.

W środę 17 marca, podczas budowy torowiska, pracownicy MPK trafili na trumny i kości. Jak poinformował wczoraj prezes MPK Wrocław, Krzysztof Balawejder:

„Dzisiaj (17 marca) w godzinach popołudniowych, podczas prowadzenia prac przy ulicy Złotoryjskiej, odkryliśmy pod remontowanym torowiskiem kilka trumien. Aby ich nie zbezcześcić, natychmiast wstrzymaliśmy prace i poinformowaliśmy o zaistniałej sytuacji odpowiednie służby, którym oddaliśmy teren do dyspozycji. Torowcy powrócą na plac budowy, gdy tylko otrzymamy decyzję, że zakończyły się prace służb i możemy wznowić roboty torowe.”

Na miejsce prac została wezwana policja i prokuratura, a remont został wstrzymany do odwołania.

Odkryte trumny mogą być pozostałością po dawnym cmentarzu, szczególnie że w okolicy, a dokładnie przy pl. Strzegomskim, przed II wojną światową znajdował się neorenesansowy kościół luterański, który w latach 60. wyburzono.

Pierwszy odcinek TAT ma zostać otwarty przed Wielkanocą.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław