Pragnienie podróży jest we krwi człowieka. Jak tylko udaje się wygospodarować kilka dni na odpoczynek, natychmiast starają się wyschnąć. Ta sytuacja rozwija się na całym świecie, a Polska w tym przypadku nie wydaje się być wyjątkiem od reguły. Święta Bożego Narodzenia i następujące po nich święta noworoczne były dla ludności kraju zawsze idealnym czasem na spędzenie ferii zimowych.

Tylko w tym roku zwykłym Polakom dość trudno jest wyjechać za granicę, ponieważ pandemia koronawirusa sama dostosowała się do ludzkich planów.

W nadchodzące święta mieszkańcy wyjadą na wakacje w swoim kraju. Na szczęście w Polsce nie brakuje doskonałych miejsc do uprawiania turystyki zimowej. Ktoś może zacząć się martwić, że wieczorami w dni urlopu będzie musiał się nudzić. Faktem jest, że środki kwarantanny i ostrożność nie zostały jeszcze anulowane. Ale w gronie rodzinnym lub w gronie bliskich przyjaciół można świetnie bawić się grając w gry planszowe lub spróbować odwiedzić kasyno internetowe działające w Polsce. Tam możesz miło spędzić czas grając w sloty na prawdziwe pieniadze. Tak więc idealny czas wolny będzie zapewniony również wieczorami.

Wakacje w ośrodkach narciarskich

Większość Polaków i gości w kraju kojarzy zimowe wakacje w Polsce z ośnieżonymi szczytami gór, przytulnymi drewnianymi domkami z piecem i jazdą na nartach. Rzeczywiście, turyści mają do dyspozycji najlepsze ośrodki narciarskie w kraju, których jest tu mnóstwo. Turyści będą mogli tu znaleźć nie tylko najwyższej jakości obsługę, ale także stoki o różnym stopniu trudności, wypożyczalnię dowolnego sprzętu narciarskiego i odzieży itp. W każdym z kurortów wczasowicze będą mieli możliwość wyboru hotelu z wygodnym pokojem, obfitego zjedzenia w wygodnych restauracjach, a także skorzystania z wielu innych możliwości rozrywki. A wybór, uwierz mi, jest naprawdę ogromny. Jest jazda na sankach lub snowboardzie, atrakcyjne wycieczki, wspinaczki wspinaczkowe, zabiegi spa i wiele więcej. Dodatkowo należy pamiętać, że koszt wypoczynku w polskich ośrodkach narciarskich będzie kosztował znacznie mniej niż w Szwajcarii.

Zakopane

W Polsce jest wiele dobrych ośrodków narciarskich, ale kto by nie powiedział, prawdziwą „zimową stolicą” kraju jest Zakopane, które leży u podnóża Tatr. Oprócz jazdy na nartach i oglądania fantastycznych zimowych krajobrazów, turyści będą mieli okazję skorzystać z kąpieli w odkrytym basenie wypełnionym wodą ze źródła geotermalnego, jazdy na łyżwach na lodowisku, pieszych wędrówek i jazdy konnej w parku narodowym z doświadczonymi przewodnikami.

Krynica

Ten popularny ośrodek narciarski w Polsce i daleko poza jej granicami położony jest w południowo-wschodniej części Beskidu Sudeckiego na wysokości około 600 m. Jego „wizytówką” jest najnowocześniejsza kolejka linowa w kraju, której długość przekracza 2000 m.

Niesamowite polskie miasta

Polska to kraj o bogatej historii i wielu atrakcjach, które na pewno warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Boże Narodzenie i Nowy Rok to najlepszy czas na odkrywanie majestatycznego piękna staropolskich miast.

Moja droga stolico

Warszawa jest dobra o każdej porze roku, ale swój szczególny urok zyskuje zimą. To niesamowite miasto podczas ferii zimowych zapewni każdemu odwiedzającemu niezapomniane wrażenia. Bajeczne świąteczne iluminacje, zaśnieżone ulice, ciepłe przytulne restauracje, świąteczne jarmarki odbywające się w różnych częściach miasta. To wszystko razem sprawia, że ​​ferie zimowe w stolicy Polski są naprawdę wspaniałą przygodą. A jeśli weźmiesz pod uwagę, że jest tu wiele zabytków, to będziesz musiał spędzić w Warszawie więcej niż tydzień wakacji.

Nienachalne piękno Krakowa

Życie w Polsce i nie odwiedzanie Krakowa to prawdziwe przestępstwo. Zwłaszcza zimą. Dziś trudno sobie wyobrazić inne europejskie miasto, które tak bardzo uosabiałoby uroczysty duch Bożego Narodzenia. Jarmark bożonarodzeniowy przyciąga każdego dnia jak magnes tysiące mieszkańców i turystów. Najpiękniejsze polskie miasto, które od ponad pięciuset lat jest stolicą kraju, wymaga uważnego poznania jego zabytków o każdej porze roku. Nie bez powodu to właśnie w Krakowie koncentruje się około jednej trzeciej polskiego dziedzictwa muzealnego. Dlatego zdecydowanie warto tu przyjechać przynajmniej na kilka dni, aby poczuć wyjątkową atmosferę miasta.

Wejdź do bajki Wrocławia

Bajeczny Wrocław warto odwiedzić także zimą. Istnieje również starożytna majestatyczna architektura. I muzea. I historia. Ale nawet we Wrocławiu są prawdziwe… krasnale! W okresie świąt noworocznych i świątecznych stają się częścią prawdziwej bajki. W tej chwili zainstalowano tu ponad 400 brązowych figurek krasnali, które stały się już prawdziwym symbolem tego niesamowitego miasta.

Wnioski

Polska to ogromny kraj o długiej historii i pięknej przyrodzie, nic więc dziwnego, że wielu Polaków woli spędzać ferie zimowe w swoim kraju. Naprawdę jest dużo do zrobienia i czasu do dobrego wykorzystania.

 

Foto: Pixabay