W ubiegłym tygodniu szpital przy ul. Weigla odwiedził szef resortu zdrowia Adam Niedzielski oraz wiceminister obrony narodowej Michał Wiśniewski. Przekazali oni pracownikom placówki medycznej symboliczny czek na ponad 16,8 mln złotych. Środki zostały przyznane w ramach projektu „Wspieranie naprawy i odporności systemu ochrony zdrowia”, finansowanego z funduszy unijnych.

– Mam nadzieję, że te pieniądze przysłużą się pacjentom, ale traktuję je także jako formę podziękowania za to, co robili państwo podczas pandemii, za ten ogromny trud włożony w leczenie chorych. Szpital wojskowy zasłynął z diagnozowania pierwszych pacjentów z Wuhan – te europejskie środki pozwolą odnowić potencjał, a nawet zwiększyć możliwości diagnostyczno-terapeutyczne – mówił minister zdrowia, Adam Niedzielski.

Jak informuje szpital, uzyskane pieniądze umożliwią zakup nowego rezonansu magnetycznego, gammakamery oraz neuronawigacji – wszystkie te urządzenia pomagają w diagnozowaniu i leczeniu zmian nowotworowych.

Starania o te środki rozpoczęliśmy w ubiegłym roku – mówił komendant 4. Wojskowego Szpitala Klinicznego, płk dr n. med. Wojciech Tański. – Teraz bardzo się z nich cieszymy, ale jednocześnie zobowiązujemy się  wykorzystać je jak najlepiej. Liczę, że już w połowie roku część sprzętu medycznego będzie służyć naszym chorym – dodał.

 

Foto: mat. 4. Wojskowy Szpital Kliniczny