Według licznych badań branża hazardowa jest szybko rozwijającą się i wysoce obiecującą branżą. Pod względem finansowym rozwój branży hazardowej ma pozytywny wpływ na gospodarkę każdego kraju.

Według renomowanej brytyjskiej firmy H2 Gambling Capital, branża wygenerowała około 500 miliardów dolarów rocznych przychodów w ciągu ostatnich pięciu lat. Wynika z tego, że branża gier jest idealnym znaleziskiem dla inwestorów. A biorąc pod uwagę fakt, że na świecie w ciągu ostatnich kilku lat zainteresowanie kasynami online gwałtownie wzrosło, inwestowanie w branżę hazardową staje się prawdziwą „kopalnią złota”. W samej Polsce ogromna liczba fanów hazardu staje się prawdziwymi bywalcami portali hazardowych, gdzie można im zaoferować atrakcyjne bonusy i darmowe spiny za rejestrację bez depozytu.

Światowe doświadczenie

Z punktu widzenia praktyki światowej jako ilustracyjny przykład należy tu przytoczyć sytuację w Makau. Na tym obszarze Chin na samym początku nowego tysiąclecia została przeprowadzona liberalizacja biznesu hazardowego, podczas której trzy firmy zobowiązały się zainwestować w branżę 2,2 mld USD. Obecnie w regionie działają 33 zakłady hazardowe. Hazard generuje ponad dwie trzecie dochodów budżetowych Makau i zapewnia miejsca pracy dla 75% ludności w wieku produkcyjnym. Branża hazardowa oddaje około 40% swoich zysków jako płatności podatkowe. Jak w efekcie władzom regionu udało się osiągnąć tak fenomenalne wyniki? Wszystko zaczęło się od zorganizowania w 2000 roku Komitetu ds. Hazardu w Makau. Już w 2001 r. lokalne Zgromadzenie Ustawodawcze uchwaliło ustawę o „Ramach prawnych dotyczących gier kasynowych”. Dekret ten regulował wymogi pracy, prawa głównych udziałowców i inwestorów, a także zarządzanie zakładami hazardowymi oraz podatek od gier. Tym samym władze miasta ustaliły, że turystyka i hazard stają się podstawą rozwoju sektora usług i powinny przyczynić się do rozwoju innych sektorów gospodarki regionu. Warto zauważyć, że nawet w warunkach światowego kryzysu lat 2008-2010 przychody branży kontynuowały trend wzrostowy. Podatki dochodowe dla kasyn naziemnych wynosiły ponad 80,5%, co stanowiło znaczną nadwyżkę budżetu Makau w tych trudnych czasach. Oznacza to, że przy odpowiednim podejściu podczas kryzysów gospodarczych, biznes hazardowy może stać się godnym wsparciem dla wspierania gospodarki, zachowania miejsc pracy i dalszego uzupełniania budżetu.

Globalna pandemia i inwestycje w hazard

Ogromny cios dla biznesu spowodowany koronawirusem wywołał kolejne fale kryzysu gospodarczego. Epidemia mocno ucierpiała również w przemysł rozrywkowy. Ze względu na powszechną kwarantannę zamykano kina, restauracje, kasyna, nawet najzwyklejszemu wyjściu z domu towarzyszyły ogromne trudności. Różnorodne kasyna online, które masowo otwierały się w Internecie, pomogły zaspokoić pragnienie hazardu. Warto dodać, że wzrost zainteresowania hazardem online obserwowany był jeszcze przed erą koronawirusa. Tyle, że ten wzrost nie był tak gwałtowny. Zdaniem ekspertów, po powrocie ludzi do normalnego życia, pewien spadek popularności portali z grami będzie nieunikniony. Jednocześnie spadek dochodów będzie bardzo niewielki, dzięki czemu inwestycje w branży nie tylko nie zmniejszą się, ale i poważnie wzrosną.

Jakie są dziś perspektywy przyciągania inwestycji w hazard online?

Według najnowszego raportu firmy doradczej Geand View Research roczny wzrost przychodów w branży hazardowej powinien kształtować się na poziomie 10-11 proc. Prognozy ekspertów sprawiają, że inwestycje w hazard online są jedną z najbardziej obiecujących i najszybszych opcji zwrotu z inwestycji. Oznacza to, że aby otrzymać stabilne źródło pasywnego dochodu, inwestorzy są gotowi finansować udane projekty hazardowe i chętnie kupują udziały w godnych kasynach online. Oczywiste jest, że inwestorzy stawiają przed takimi projektami szereg wymagań, które w przyszłości muszą zapewnić stały dochód. Obejmują one:

  • zakład hazardowy ma oficjalną licencję od autorytatywnego regulatora;
  • szeroki wybór gier z różnych kierunków od wiodących licencjonowanych dostawców oprogramowania do gier;
  • zasób gry ma wysokiej jakości usługę pomocy technicznej.

Należy również wziąć pod uwagę, że współcześni inwestorzy zwracają uwagę na te projekty hazardowe, które wiążą się z wykorzystaniem najbardziej obiecujących obszarów działalności, w tym:

  1. Hazard mobilny. Liczba graczy odwiedzających mobilne wersje kasyn online potroiła się w ciągu ostatnich kilku lat. Wszystko to świadczy o tym, że hazard mobilny ma świetne perspektywy.
  2. Technologia VR. Według autorytatywnych źródeł technologie rzeczywistości wirtualnej będą w stanie zastąpić konwencjonalne automaty 3D w ciągu najbliższych kilku lat.
  3. Rozwój programów ze sztuczną inteligencją (AI). Zakłada się, że wprowadzenie unikalnych sieci neuronowych w kasynach online umożliwi personalizację świadczonych usług. Sztuczna inteligencja ma do odegrania ogromną rolę w utrzymaniu klientów poprzez natychmiastową analizę ich zachowania.

Podsumowanie

Pomimo pandemii koronawirusa i innych trudności, inwestycje w branżę hazardową nadal znacząco rosną, ponieważ inwestorów zachęcają prognozy rozwoju tej branży i obiecujące kierunki jej rozwoju. To oni muszą zapewnić znaczny wzrost inwestycji w branży.

 

Foto: Pixabay