Jak informuje wrocławskie MPK, w ostatnim miesiącu na ternie miasta doszło do 18 niebezpiecznych sytuacji z udziałem rowerzystów wymuszających pierwszeństwo przed pojazdami komunikacji miejskiej. Często w wyniku tego typu zdarzeń poszkodowani są pasażerowie autobusów lub tramwajów, którzy upadają wskutek gwałtownego hamowania.

Sytuacja przedstawiona na poniższym filmie została zarejestrowana w autobusie linii 144, wjeżdżającym na skrzyżowanie ul. Piłsudskiego i Sądowej. Rowerzysta wymusił pierwszeństwo i wjechał przed autobus MPK i przed samochód osobowy, na skutek czego kierowcy obu pojazdów zostali zmuszeni do gwałtownego hamowania. Rowerzysta wykonując brawurowy manewr, przewrócił się na jezdnię, a w środku autobusu upadła pasażerka.

Ofiarą młodego sprawcy padła 83-letnia starsza pani. Tym razem nic poważnego się nie stało, ale kilka tygodni temu w wyniku obrażeń odniesionych w podobnej sytuacji, starszy mężczyzna zmarł – informuje prezes MPK, Krzysztof Balawejder. – Nie warto ryzykować życia swojego i innych dla kilkunastu sekund. W życiu piękne są tylko chwile. Tragiczna chwila kończy życie – dodaje.

Wrocławski przewoźnik apeluje, by podczas podróży autobusem czy tramwajem zawsze siadać na wolnych miejscach, a w sytuacjach, gdy wszystkie są już zajęte, trzymać się stabilnie poręczy.

 

Wideo: MPK Wrocław