Czy pamiętacie mały biały sklepik przed szklarniami w Siechnicach? Przez wiele lat można było zaopatrzyć się w nim w pomidory z pobliskich szklarni. Sklep ten znajdował się przy drodze krajowej nr 94, łączącej Wrocław z Oławą.
Przyznacie rację, że miejsce to na przestrzeni lat zmieniło się nie do poznania! W 2012 roku zgorzelecka firma Citronex kupiła Przedsiębiorstwo Produkcji Ogrodniczej „Siechnice” i rozpoczęła proces jego restrukturyzacji. W wyniku podjętych działań w pobliżu Wrocławia powstały nowoczesne szklarnie o łącznej powierzchni 50 hektarów, w których zatrudnienie znajduje dzisiaj prawie 500 pracowników.

Widok z lotu ptaka w 1989 roku. 


PPO Siechnice stało się największym producentem pomidorów w Polsce i jednocześnie jednym z największych w Europie. Pyszne pomidory z podwrocławskich Siechnic każdego dnia trafiają do kuchni Polaków.
Zmieniły się szklarnie, nie ma już małego białego sklepiku… Sprzedaż detaliczną pomidorów prowadzi teraz sąsiadujący bezpośrednio ze szklarniami Dyskont Paliwowy, będący wraz z PPO Siechnice częścią marki Citronex. Dyskont Paliwowy zlokalizowany jest przy ulicy Opolskiej 30 w miejscowości Siechnice, zaledwie 10 km od Wrocławia. [addAdSense]

Widok z lotu ptaka w 2017 roku. 


Pomidory malinowe, gronowe, śliwkowe, a także koktajlowe, zarówno czerwone, jak i żółte dostarczane są do Dyskontu Paliwowego kilka razy dziennie prosto z krzaka. Można powiedzieć, że pomidory dla klientów stacji są niemalże na wyciągnięcie ręki. Dyskont Paliwowy to miejsce, gdzie można zatankować paliwo w dobrej cenie oraz nabyć świeże, polskie warzywa. Dlaczego warto jeść pomidory tłumaczyć już chyba nie trzeba… 🙂

 

Fanpage: Citronex

 

Foto: mat. Dyskontu
Artykuł sponsorowany.