Instagram w dzisiejszych czasach staje się coraz bardziej popularnym serwisem społecznościowym. Mnóstwo osób zakłada instagramowe konta: prywatne – aby dzielić się swoją twórczością ze znajomymi, czy firmowe – po to, by wypromować swoją markę, firmę, a nawet samego siebie.

Aktywność na instagramie wiąże się głównie ze zdjęciami, które muszą być estetyczne i efektowne, tak by przyciągać jak największą liczbę obserwatorów. Dlatego w tym artykule podpowiemy Wam, gdzie we Wrocławiu zrobić rewelacyjne zdjęcie, aby zdobyć wymarzony ogrom polubień. Oto nasze propozycje miejsc we Wrocławiu, których sceneria będzie idealna do instagramowych sesji:

1. Galeria Neon Side

Podwórko neonów znajduje się przy ul. Ruskiej 46. Zarówno w dzień, jak i w nocy będzie rewelacyjną scenerią do instagramowych sesji. Neony w okresie letnim zaczynaja świecić od godziny 20:00.

 

2. Kamienica Sachsów

Piękna klatka, a w niej zapierające dech w piersiach schody! Kamienica Sachsów, tzw. pałac czynszowy, powstała w latach 1870-1873 na zamówienie firmy żydowskiego przedsiębiorcy Moritza Sachsa. Znajduje się przy ul. Świdnickiej 36 – pl. Teatralny 1/2. Wejście do klatki jest możliwe dla klientów lokali funkcjonujących w kamienicy oraz wynajmujących.

 

3. Pergola

To miejsce będzie nie tylko idealną propozycją do sesji, ale także miejscem na udany spacer! Pergola znajduje się przy Hali Stulecia (ul. Wystawowa 1). Dostępna jest przez cały rok dla wszystkich spacerowiczów. Według nas, najbardziej zachwyca w okresie jesiennym, ze względu na piękną barwę liści, które okrywają całą pergolę.

 

4.Ostrów Tumski

Jedno z najchętniej odwiedzanych miejsc przez mieszkańców Wrocławia oraz przyjezdnych turystów. Piękna zabytkowa architektura, która otacza to miejsce, będzie idealnym tłem do instagramowej sesji! Więcej o Ostrowie Tumskim przeczytacie: TUTAJ

 

5. Hydropolis

W tym miejscu możemy przenieść się w rozległe głębiny oceanów i poznać organizmy, które tam żyją. Jedna z części ekspozycji poświęcona jest historii inżynierii wodnej, gdzie m.in. dowiemy się jak działa oczyszczalnia. Hydropolis to nowoczesne i bardzo klimatyczne muzeum. Miejsce polecane dla rodzin z dziećmi jak i dla wszystkich zainteresowanym tematem wody, a także pięknym tłem, które możemy wykorzystać do naszej instagramowej sesji.  Hydropolis znajduje się przy ul. Na Grobli 19-21, a wejście jest płatne.

 

6. Narodowe Forum Muzyki

To miejsce znane jest wszystkim wrocławianom. NFM znajduje się na placu Wolności. W okresie zimowym i późnej wiosny umieszczona jest przed wejściem ogromna instalacja, która przedstawia napis ” I <3 Wrocław”, która dodatkowo w nocy zaczyna pięknie świecić. W środku NFM odkryjemy piękną, nowoczesną architekturę, która wyzwoli w nas natychmiastową chęć wykonania zdjęcia! Wejście na seans muzyczny jest płatne, natomiast samo wejście do środka jest dostępne dla wszystkich i nic nie kosztuje.

 

7.Rzeźba Nawa

Rzeźba jest trzy razy wyższa od przeciętnego wzrostu człowieka i długa na 15 metrów. Zbudowana jest ze stalowych łuków różnej wysokości. W nocy jest pięknie podświetlona i zachwyca swoją nowoczesną i niespotykaną architekturą. Znajduje się na wyspie Daliowej, w pobliżu ulicy Piaskowej.

Zachęcamy do obserwowania naszego konta na instagramie! https://www.instagram.com/miejscawewroclawiu_pl/

Tekst/foto: Kamil Karpiński