Nagłe wypadki są często zupełnie nieoczekiwane i mogą zagrażać życiu. Jeśli znalazłeś się w sytuacji kryzysowej lub chcesz się przygotować na nadchodzącą katastrofę, poniżej znajdziesz aplikacje, które powinieneś mieć w swoim telefonie, ponieważ dzięki nim możesz uzyskać lub przekazać informacje dużo wcześniej niż za pomocą standardowych rozwiązań.

Bez względu na to, czy jest to powódź, huragan, pożar, trzęsienie ziemi czy tornado, potrzebujesz odpowiedniego źródła informacji, aby poradzić sobie z tym, co się dookoła Ciebie dzieje. Jeżeli chcesz zapoznać się z najlepszymi aplikacjami alarmowymi, to czytaj dalej ten artykuł.

AccuWeather

Pogoda bez wątpienia jest nieprzewidywalna podobnie jak wygrana na witrynie hazardowej takiej jak kasyno vulkanbet. Od lat staramy się przewidywać nadchodzące zmiany pogodowe, natomiast nadal nie udaje nam się to w 100%.

Większość katastrof ma związek z pogodą, a AccuWeather to jedna z najlepszych uniwersalnych aplikacji pogodowych. Zapewnia aktualne alerty o różnego rodzaju zdarzeniach, dzięki czemu jest świetną aplikacją do śledzenia huraganów oraz ogólną aplikacją pogodową pokazującą, kiedy będzie padał śnieg czy deszcz.

Możesz monitorować wiele lokalizacji jednocześnie, zobaczyć aktualną pogodę, a także wyświetlić prognozę godzinową lub rozszerzoną prognozę na tydzień i miesiąc. Mapa radarowa jest niezwykle szczegółowa i obsługuje wiele nakładek, takich jak temperatura, niebezpieczne burze, burze tropikalne, opady śniegu i wiele innych. Dzięki aplikacji AccuWeather możliwe jest śledzenie najnowszych informacji pogodowych. Użytkownicy systemów Android i iOS mogą zainstalować aplikację AccuWeather, pobierając ją z dedykowanych dla danego systemu sklepu.

Medical ID

Medical ID to jedna z lepszych aplikacji ratunkowych. Obejmuje ona podstawowe informacje, takie jak dane ICE (ang. In Case of Emergency), kontakty medyczne, nagłe wypadki i inne podobne sprawy. Można również dodać takie informacje jak data urodzenia, alergie, grupa krwi i aktualnie przyjmowane leki. Aplikacja również stale wysyła powiadomienie na ekranie blokady, na wypadek, gdyby służby ratunkowe musiały je zobaczyć. Ta aplikacja jest najlepsza dla osób cierpiących na choroby przewlekłe, nietypowe schorzenia lub alergie. Dostępna jest również wersja premium z większą liczbą funkcji i zachwycającym wyglądem interfejsu.

Offline Survival Manual

Kto powiedział, że sytuacje kryzysowe muszą mieć miejsce tylko w dobrze zaludnionych obszarach z zasięgiem sieci komórkowej?

Offline Survival Manual to prawdopodobnie niszowa aplikacja dla tego zestawienia, ale jest bardzo przydatna. Jest to w zasadzie podręcznik terenowy zawierający wszelkiego rodzaju informacje. Obejmują one to, jak zrobić schronienie, jakie rodzaje roślin omijać, aby uniknąć zatrucia, jak rozpalić ognisko lub przygotować jedzenie, a nawet wyprodukować podstawowe leki.

To może być świetna aplikacja dla kogoś, kto utknął w miejscu, w którym nie ma zasięgu i musi sobie radzić sam przez jakiś czas. Jesteśmy gotowi założyć się, że Tom Hanks miał tę aplikację w telefonie, kiedy utknął na bezludnej wyspie. W każdym razie ta aplikacja jest całkowicie darmowa, więc nic nie szkodzi, abyś miał ją na swoim urządzeniu.

Life360

Śledzenie lokalizacji danej osoby jest niezbędne w każdej sytuacji awaryjnej, a Life360 jest jedną z najlepszych aplikacji, które mają taką funkcję. Możesz jej używać do monitorowania miejsca pobytu znajomych i rodziny, a nawet otrzymywania alertów, gdy wychodzą i przebywają w określonych przez Ciebie lokalizacjach.

Stałe monitorowanie czyjegoś położenia, może wydawać się niektórym przesadne, ale z całą pewnością będzie to przydatne w sytuacji awaryjnej. Na przykład, jeśli dowiesz się, że przez Twoje miasto przechodzi tornado, albo nastąpił pożar w miejscu pracy Twojego partnera, możesz uruchomić aplikację, by sprawdzić, gdzie aktualnie się znajduje i czy wszystko z nim w porządku.

Jeśli na danym terenie występuje zagrażające zdrowiu zjawisko, możesz ustawić na mapie granice i zostaniesz poinformowany, jeżeli któraś z osób wejdzie na ten teren. W Life360 jest również wbudowany komunikator, który umożliwia wysyłanie SMS-ów do wszystkich osób, z którymi dzielisz się lokalizacją. Aplikacja jest bezpłatna zarówno dla posiadaczy Androida, jak i iOS.

Zello PTT Walkie-Talkie

Zello PTT Walkie-Talkie działa podobnie jak inne aplikacje do obsługi wiadomości głosowych, ale różni się tym, że wykorzystuje dźwięk przesyłany strumieniowo na żywo, a nie nagrany, tak jak ma to miejsce w przypadku większości aplikacji. Korzystając z połączenia internetowego, umożliwia:

  • wysyłanie alertów;
  • wiadomości audio i obrazów;
  • tworzenie kanałów publicznych i prywatnych.

Aplikacja może być przydatna zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych takich, które mogą zrodzić się po przejściu tornada lub huraganu. Pozwala komunikować się głosowo ze znajomymi lub członkami rodziny oraz obsługuje czaty z maksymalnie sześcioma tysiącami osób jednocześnie. Ponadto działa dość dobrze w sieciach 2G, 3G i 4G w przypadku, gdy niektóre wieże są nieaktywne. Jest to jedna z najlepszych aplikacji alarmowych, natomiast mamy nadzieję, że nie będziesz musiał jej często używać.

Podsumowanie

Nieprzewidziane sytuacje, które zagrażają naszemu życiu lub zdrowiu, mogą się zdarzyć częściej, jeżeli będziemy pracowali w zawodzie, który stwarza to ryzyko. Warto w takich sytuacjach mieć możliwość powiadomienia znajomych lub poinformowania ich o aktualnej sytuacji, aby zaoszczędzić im nerwów. Wszystkie aplikacje zaprezentowane w tym artykule, mogą okazać się przydatne, jeżeli znajdziesz się w nienaturalnym położeniu.

Mamy nadzieję, że wyróżnione w artykule aplikacje pomogą uchronić zarówno Ciebie, jak i Twoich bliskich przed nieprzewidzianymi okolicznościami zagrażającymi zdrowiu.

 

Foto: Pixabay