Zobaczcie jakie wydarzenia możecie odwiedzić w weekend 22-23 lutego.

Festiwal Pierogów Świata

Pierogi są znane i lubiane w każdym zakątku Ziemi – także we Wrocławiu!

Właściwe każdy ma na nie swój własny przepis, a w zależności od kraju są one inaczej przygotowywane. Nadziewane owocami, warzywami, mięsem, serem czy ziemniakami, zawijane w ciasto z różnego rodzaju mąk, również bezglutenowych, doprawiane na słodko i ostro, gotowane, smażone lub pieczone – możliwości jest właściwie nieskończona liczba.

Będziecie mieli okazję spróbować pierogów dużych i małych, polskich, hiszpańskich, japońskich, tybetańskich czy hinduskich. Będzie w czym wybierać!

Spróbujcie tradycyjnych, domowych polskich pierogów z sezonowymi farszami, indyjskich samos, chińskich baobao, tybetańskich momo, włoskich calzone i gruzińskich chinkali! Zapraszamy na niezwykłą, pierogową ucztę.

Sobota 12.00 – 19.00
Niedziela 12.00 – 18.00

Adres: Iase ul. Wystawowa 1

 

Festiwal „Szanty we Wrocławiu” po raz 31!

Spotkania z Piosenką Żeglarską i Muzyką Folk „Szanty we Wrocławiu” – jeden z najstarszych i najważniejszych polskich festiwali – odbędą się już po raz 31!
Miłośników żeglowania i szantowego śpiewania zapraszamy do Wrocławia w dniach 27 lutego – 1 marca 2020 r.
Jak zawsze, festiwalowi towarzyszyć będzie znane już wszystkim hasło – „Wrocław żąda dostępu do morza!”

Adres: ul. Purkyniego 1

 

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu 2020

28 lutego -1 marca – wpiszcie tę datę do kalendarza, bo zabieramy Was w podróż dookoła świata!
Nasi wystawcy z Polski i zagranicy oraz goście specjalni postarają się, aby był to weekend pełen wrażeń, pięknych opowieści oraz licznych konkursów z nagrodami.

Międzynarodowe Targi Turystyczne we Wrocławiu to jedno z najważniejszych wydarzeń targowych w regionie, a odbędzie się ono w Centrum Konferencyjno-Eventowym Stadion Wrocław.

 

Festung Breslau – Wykład Historyczny

75 lat temu zacięte walki o Wrocław zamieniły nasze miasto w jeden olbrzymi stos gruzów i gigantyczny cmentarz. Czy wiemy już wszystko o tamtych tragicznych dniach? Na to pytanie spróbują odpowiedzieć historycy zajmujący się tą tematyką: Paweł Kukurowski i Radosław Szewczyk, którzy podzielą się z nami wynikami swoich badań, ale też różnymi ciekawostkami i informacjami niedostępnymi w książkach. Kto przyjdzie, będzie też miał okazję spotkać rekonstruktorów w mundurach obu stron walczących o Festung Breslau zimą i wiosną 1945 r.

Data: Niedziela, godz. 17:00

 

II Kiermasz Charytatywny „Second Hand For Help”

Zapraszamy na II Kiermasz Charytatywny „Second Hand For Help”. Przyświeca nam idea dawania rzeczom drugiego życia, bo to że komuś dany przedmiot jest już niepotrzebny, wcale nie oznacza, że nie przyda się Tobie. A jeżeli przy okazji można pomóc potrzebującym? Chyba nie ma lepszego sposobu na łączenie pożytecznego z pożytecznym.
Zapraszamy do odwiedzin do biura Regionalnego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych przy ul. Menniczej 1 II piętro (wejście od strony ul. Świdnickiej tunelem do Sceny Kameralnej Teatru Polskiego). Będzie na Was czekać kawa i herbata oraz mnóstwo fantastycznych rzeczy do nabycia.

29 lut o 11:00 – 1 mar o 17:00

Casting do seriali/ Wrocław

Firma TAKO MEDIA producent seriali takich jak, m.in.:
„ŚLAD”, „NA RATUNEK 112”, „SEPTAGON”, „PAMIĘTNIKI Z WAKACJI”, „MY3”, „PIERWSZA KLASA”, „DLACZEGO JA”, „TRUDNE SPRAWY” oraz HITU TEGO ROKU – filmu młodzieżowo-muzycznego „MISFIT” ZAPRASZA na casting do seriali telewizyjnych.

Jeżeli chcesz spróbować swoich sił na planie filmowym, zobaczyć powstawanie seriali “od kulis”, przeżyć ciekawą przygodę lub zdobyć doświadczenie aktorskie, przyjdź na jeden z BEZPŁATNYCH castingów, który odbędzie się:

29 LUTEGO, Godz. 12:00-18:00, WROCŁAW
UL.. SOLSKIEGO 55

Exotica Wrocław 01.03.2020

Serdecznie zapraszamy wszystkich na „EXOTICA Wrocław”. Wydarzenie odbędzie się 1-go marca, od 10:00 do 15:00 w budynku NOT Wrocław.

Godziny otwarcia:
Dla sprzedających: 7:30 – 16:00
Dla zwiedzających/kupujących: 10:00 – 15:00

Miejsce:
NOT Wrocław, ul. Piłsudskiego 74

 

Festiwal Kawy i Czekolady

Na odwiedzających kawoszy będą czekać setki litrów kawy z różnych zakątków świata, prezentowane przez lokalne kawiarnie jak i palarnie z całego kraju! Będzie można skosztować tych pyszności na miejscu, ale również zakupić ziarna i świeżo mieloną kawę do domu. Nie zabraknie też stoisk, na których znajdziecie różnego rodzaju kawowe akcesoria i dodatki.
A jeśli Twój kompan nie jest sympatykiem kawy nic straconego, zabierz go ze sobą! Będzie mógł ugasić pragnienie aromatycznymi herbatami, które również znajdziecie na tym wydarzeniu.
Miejsce: Iase, ul. Wystawowa 1
Data: 29 lut o 12:00 – 1 mar o 18:00

 

Krzysztof Krawczyk największe przeboje 29.02.2020 Wrocław Impart

NAJWIĘKSZE PRZEBOJE
29.02.2020 godz. 19:00 otwarcie bram godz. 18:30
sala teatralna Impartu Ul. Mazowiecka 17 Wrocław
Chcesz dodać wydarzenie do naszej listy? kontakt@miejscawewroclawiu.pl