Brakuje pszczół we Wrocławiu. Na Wyspie Słodowej ma powstać łąka przyciągająca te owady.[addAdSense] 

Architektka z Wrocławia ma w planach zmienić tereny przy kamienicy na Wyspie Słodowej. Jej pomysł to kwietna łąka, która przyciągnie pszczoły. Niezapominajki, azalie, maki, berberysy i wiele innych kwiatów zapylanych przez pszczoły może pojawić się w maju przyszłego roku na dwóch płaskich poletkach trawy na południowo-wschodnim brzegu Wyspy Słodowej

Pomysłodawczynią inicjatywy Miodowa Wyspa Słodowa jest architektka Karolina Bielak, która z projektem wystartowała w ogólnopolskim konkursie Społecznik 2.0. Jeżeli uda się jej zwyciężyć, na Wyspie Słodowej pojawią się pszczoły.

                                                                                                                                    [addAdSense]

Karolina Nowacka ze Studenckiego Koła Naukowego „Apis” z Uniwersytetu Przyrodniczego podkreśla, że pomysł jest trafiony. – Problem braku pszczół w mieście jest znany od dawna. Od dwóch miesięcy we Wrocławiu można hodować pszczoły, więc przypuszczam, że pojawi się u nas więcej tych owadów. Problemem będzie wtedy jednak brak pożywienia, dlatego też enklawy dla pszczół są ważne.

O tym, czy pomysł na Miodową Wyspę Słodową zwycięży, dowiemy się 5 stycznia. – Jeżeli nie wygramy, będziemy startować z tym projektem w WBO. Chcemy, aby była to pierwsza taka miodowa łąka we Wrocławiu – deklaruje Karolina Bielak.


Grafika: Karolina Bielak, Dominika Pilarska,
Tekst: mat. prasowy