Projekt budowy skateparku na wrocławskim Biskupinie był zgłaszany do WBO dwukrotnie – w 2019 i 2020 roku. Rok temu zabrakło 20 głosów by pomysł został zrealizowany. Za to w tegorocznym głosowaniu, skatepark znalazł się wśród zwycięskich projektów.

W ramach projektu powstanie publiczny skatepark, z którego bezpiecznie będą mogły korzystać zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli. Wszystkie pokolenia skaterów, rolkarzy, rowerzystów i osób jeżdżących na hulajnogach z całą pewnością znajdą tam coś dla siebie. Zgodnie z uzasadnieniem autorów projektu, nowe miejsce na mapie Wrocławia pomoże m. in. w kształtowaniu postaw prozdrowotnych – dzieci i młodzież zamiast spędzać czas przy komputerze, będą mogły uprawiać aktywność fizyczną na świeżym powietrzu.

 

Skatepark Wielka Wyspa zostanie wybudowany przy ul. Canaletta, w pobliżu odrzańskiego wału. Koszt inwestycji szacowany jest na 750 tys. złotych. Prezydent miasta, Jacek Sutryk zatwierdził dziś wydatek w tej kwocie na rozpoczęcie pierwszego etapu budowy skateparku, którego zakończenie planowane jest na połowę 2021 roku.

Wyniki WBO 2020.

Tekst: CWC
Foto: WBO