W nocy z poniedziałku na wtorek (16/17 sierpnia), na odcinku ul. Świdnickiej od ul. Piłsudskiego do ul. Podwale, zostaną zamontowane progi zwalniające. Progi mają wymusić na kierowcach zmniejszenie prędkości jazdy, a zarazem zwiększyć bezpieczeństwo uczestników ruchu.

Pod koniec sierpnia 2020 roku, na wspomnianym odcinku ul. Świdnickiej wprowadzono ograniczenie prędkości do 30 km/h. Pojawiły się znaki i piktogramy na jezdni. Jednak jak się okazuje, te działania nie były wystarczające.

– Niestety obserwujemy znaczne przekraczanie prędkości przez kierowców na niektórych odcinkach ul. Świdnickiej i brak skuteczności egzekwowania przepisów w tym zakresie przez policję – wyjaśniał Andrzej Brzoza z Wydziału Inżynierii Miejskiej Urzędu Miejskiego.

Montaż progów zwalniających rozpocznie się w nocy z 16 na 17 sierpnia.

– Montaż progów zostanie wykonany w nocy w formule prac szybko postępujących, dlatego w trakcie prac drogowych wystąpią tylko lokalne oraz krótkotrwałe wygrodzenia, nie zostaną też wprowadzone objazdy – poinformowała Klaudia Piątek, rzeczniczka prasowa Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu. – Prosimy kierowców o ostrożność i zwrócenie uwagi na pracujących robotników drogowych – dodała.

 

Foto: mat. ZDiUM