Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu ogłosił w środę 30 grudnia przetarg, dotyczący przebudowy drogi w zakresie budowy buspasa.

Inwestycja, która zostanie zrealizowana w ramach przetargu, obejmie budowę buspasa na ul. Krzywoustego, od mostu na Widawie do zjazdu z parkingu przy C.H. Korona.

W ramach prac wykonane zostanie poszerzenie ul. Krzywoustego – jezdnia główna na odcinku 312,06 m – od mostu na rzece Widawa (ok. 75 m od obiektu w kierunku centrum), a estakadą w ciągu ul. Kowalskiej w rejonie zjazdu na teren C.H. Korona oraz na odcinku 136,31 m w rejonie skrzyżowania nr 155.

Zbudowany zostanie także peron autobusowy na jezdni bocznej obsługującej C.H. Korona, a także wyznaczony zostanie pas autobusowy wraz z sygnalizacją świetlną na zjeździe z C.H. Korona (skrzyżowanie SK155).

Firma, która wygra przetarg, będzie również zobowiązana do opracowania projektu branży elektrycznej wraz z uzgodnieniami, który będzie podstawą przejęcia od C.H. KORONA obwodów istniejących latarni oświetlających buspas na wysokości parkingu.

Przetarg potrwa do 15 stycznia 2021 roku.

Tekst: CWC
Foto: Google Maps