W czerwcu ubiegłego roku do dyspozycji pasażerów komunikacji miejskiej oddano przystanki wiedeńskie „Bzowa (Centrum Zajezdnia)”, które powstały na ul. Grabiszyńskiej. Teraz przyszedł czas na przebudowę kolejnej pary przystanków w ciągu tej ulicy – tym razem przy skrzyżowaniu z al. Pracy, po obu stronach jezdni. Wykonawca wdrożył już nową, tymczasową organizację ruchu.
Głównym celem inwestycji jest poprawa komfortu pasażerów oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa w miejscu, gdzie wsiadanie i wysiadanie do tramwaju odbywa się z jezdni. Nowe perony wiedeńskie powstaną w miejscu bliźniaczych przystanków o nazwie „Hutmen”, położonych po obu stronach skrzyżowania ul. Grabiszyńskiej z aleją Pracy.
W związku z rozpoczynającymi się pracami, od poniedziałku (10 czerwca) w obrębie przystanków obowiązuje nowa organizacja ruchu – kierowcy zostali skierowani na środek jezdni, czyli na torowisko tramwajowe, aby wykonawca mógł wygrodzić pas jezdni przy krawężniku peronu i rozpocząć prace budowlane. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca budowy.
– Nowe przystanki będą wyposażone w płytki stop na krawędziach oraz nowe meble przystankowe: słupki, ławki, kosze i wiaty z szybami bezpiecznymi dla ptaków – wylicza ZDiUM.
Koszt inwestycji to ponad 2 mln złotych.
Foto: mat. ZDiUM
Polecane
Lip 28
Zabytkowy parowóz na placu Staszica.🚂 Można go podziwiać z zewnątrz, a także wejść do środka!🤩
#miejscawewroclawiu
...
Lip 23
To jedyna taka restauracja we Wrocławiu.🍜 Jeżeli lubicie kuchnie w azjatyckim stylu to sprawdźcie @redbowl_wroclaw 🤤
#współpracareklamowa z Red Bowl 🤝
Restauracja znajduje się w galerii Italiana przy ul. Więziennej 21 📌
#miejscawewroclawiu #wroclawskiejedzenie #wrocław
...
Lip 21
Kebab jak z obrazka.😋🤌 Będzie testowane?🌮 ...
Lip 18
Pierogi z jagodami na ukrytym bazarku.🫐 ...
Lip 16
Wystawa najdroższych obrazów świata zagościła w @pasazgrunwaldzki 👨🎨 Znajduje się na piętrze 0 i potrwa do 31 sierpnia.📌 Wstęp jest darmowy.🤌
#współpracareklamowa z Pasaż Grunwaldzki 🤝
#miejscawewroclawiu #obraz #wrocław
...
Lip 11
Nowe miejsce spotkań i super plac zabaw.💛Górka Szczepińska zmieniła się w fajną atrakcję.🥳Będziecie odwiedzać?😎
#miejscawewroclawiu #placzabaw #dladzieci #wroclove
...
Lip 5
To jedne z najsmaczniejszych lodów włoskich we Wrocławiu.🍦 Znacie to miejsce?🤤
Lody włoskie | Wrocław | najlepsze lodziarnie |
#miejscawewroclawiu #wrocław #wroclawskiejedzenie #lody
...
Lip 3
Od dziś MWW Taxi możecie oglądać w @muzeummotoryzacjiwena 💛 Nasz wspólny projekt z @carsplashart doczekał się godziwej, przedwczesnej emerytury.🚕
Muzeum Motoryzacji Wena znajduje się przy ul. Zielnej 1b w Oławie.📌
#miejscawewroclawiu #klasyki #wroclaw #mwwtaxi
...
Cze 30
Dobra cena, dobry smak.🤤
#miejscawewroclawiu #wrocław #hit #wroclawskiejedzenie #jagodzianka
...