W czerwcu ubiegłego roku do dyspozycji pasażerów komunikacji miejskiej oddano przystanki wiedeńskie „Bzowa (Centrum Zajezdnia)”, które powstały na ul. Grabiszyńskiej. Teraz przyszedł czas na przebudowę kolejnej pary przystanków w ciągu tej ulicy – tym razem przy skrzyżowaniu z al. Pracy, po obu stronach jezdni. Wykonawca wdrożył już nową, tymczasową organizację ruchu.

Głównym celem inwestycji jest poprawa komfortu pasażerów oraz zwiększenie ich bezpieczeństwa w miejscu, gdzie wsiadanie i wysiadanie do tramwaju odbywa się z jezdni. Nowe perony wiedeńskie powstaną w miejscu bliźniaczych przystanków o nazwie „Hutmen”, położonych po obu stronach skrzyżowania ul. Grabiszyńskiej z aleją Pracy.

W związku z rozpoczynającymi się pracami, od poniedziałku (10 czerwca) w obrębie przystanków obowiązuje nowa organizacja ruchu – kierowcy zostali skierowani na środek jezdni, czyli na torowisko tramwajowe, aby wykonawca mógł wygrodzić pas jezdni przy krawężniku peronu i rozpocząć prace budowlane. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca budowy.

Nowe przystanki będą wyposażone w płytki stop na krawędziach oraz nowe meble przystankowe: słupki, ławki, kosze i wiaty z szybami bezpiecznymi dla ptaków – wylicza ZDiUM.

Koszt inwestycji to ponad 2 mln złotych.

Foto: mat. ZDiUM