Przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej przebudowy torowiska tramwajowego w ul. Bardzkiej został rozstrzygnięty. W ramach inwestycji, na odcinku pomiędzy ul. Kamienną i al. Armii Krajowej powstanie około 200 metrów nowego buspasa.

W ramach prac, które zaplanuje firma wyłoniona w przetargu, torowisko zamieni się w trasę autobusowo-tramwajową. Przebudowane zostaną także przejścia dla pieszych, sygnalizacja świetlna i przystanek, a dokładniej 55-metrowy peron dla autobusów i tramwajów. Projektant będzie musiał również zaaranżować w ramach tego projektu tereny zieleni.

Inwestycja ułatwi organizację ruchu autobusów w tym rejonie Wrocławia, bo będą one jeździć po zabudowanym torowisku tramwajowym. Buspas nie zabierze więc miejsca kierowcom – wyjaśnia spółka Wrocławskie Inwestycje.

Zwycięzcą w konkursie ofert została firma Biuro Projektów Dróg i Mostów „BBKSPROJEKT” Sp. z o.o. z ceną 364 tys. zł brutto. Wykonawca, od momentu podpisania umowy, ma 12 miesięcy na opracowanie dokumentacji.

 

Foto: Google Maps / Wrocławskie Inwestycje