Na terenie Wrocławia realizowany będzie pilotażowy program spółki Wrocławskie Mieszkania, zarządzającej nieruchomościami na terenie miasta, którego celem będzie uporządkowanie miejsc zbiórki odpadów na wrocławskich osiedlach.

Program przewiduje likwidację szpecących kontenerów na śmieci zlokalizowanych na Sępolnie i zastąpienie ich nowoczesnymi i ekologicznymi pojemnikami na odpady. Nowe rozwiązanie ma usunąć problem zalegania śmieci na drogach, a także zwiększyć estetykę okolicy.

Pojemniki podziemne są łatwe w obsłudze. Komory pojemników wkopywane są w ziemię. Są one odpowiednio izolowane od wilgoci i podchodzeniu wód podziemnych. Dzięki temu nie będzie dochodzić do procesów fermentacji odpadów i nie będzie czuć nieprzyjemnego zapachu – tłumaczy Katarzyna Galewska z Wrocławskich Mieszkań.

Pojemniki na odpady zielone, takie jak np. liście czy skoszona trawa, będą natomiast umieszczone pod drewnianymi, porośniętymi pnączem pergolami.

Koncepcja realizacji programu na Sępolnie była już konsultowana z Miejskim Konserwatorem Zbytków oraz przedstawicielami Rady Osiedla i mieszkańcami. Działania związane z wymianą pojemników na odpady mają się rozpocząć jeszcze w tym roku. Budżet przewidziany na pierwszy etap prac to 500 tys. złotych.

Sępolno – jedyne takie osiedle w Polsce!

 

Tekst: CWC
Wizualizacje: Wrocławskie Mieszkania