Zakończył się trzeci etap prac prowadzonych na placu Jana Pawła II. Jak poinformowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu, już w ten weekend wróci tam ruch kołowy, natomiast tydzień później z nowego skrzyżowania skorzystają tramwaje.

– Kończymy III etap prac na pl. Jana Pawła II tydzień przed terminem. Inwestycja na pl. Jana Pawła II to jedno z ważniejszych zadań jakie realizujemy w tym roku. III etap prac zakładał wymianę skrzyżowania torowego, nawierzchni oraz uszczelnienie dylatacji przejścia podziemnego, czym zajął się Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta – wyjaśnia wrocławskie MPK.

Ruch kołowy powróci na teren skrzyżowania w sobotę (19 marca), natomiast komunikacja tramwajowa tydzień później. Na torowisko łączące ul. Ruską z ul. Legnicką tramwaje powrócą 26 marca.

Pod koniec miesiąca (26 marca) rozpocznie się także czwarty, przedostatni etap prac w ramach inwestycji realizowanej w obrębie pl. Jana Pawła II. Torowcy wymienią rozjazd od strony mostu Sikorskiego, torowisko do mostu Sikorskiego oraz odcinek łączący wspomniany most z ul. Księcia Witolda. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo i komfort pasażerów komunikacji tramwajowej.

Prace zaplanowane do zrealizowania w IV etapie, mają zakończyć się pod koniec maja bieżącego roku.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław