Przy ul. Kiełczowskiej powstanie centrum handlowe sieci Vendo Park. Niemiecka firma Trei Real Estate złożyła już wniosek o pozwolenie na budowę. Będzie to trzeci tego typu obiekt na Dolnym Śląsku – dwa pozostałe znajdują się w Świdnicy i Jaworze. Dokładny termin rozpoczęcia inwestycji nie jest jeszcze znany.

Zgodnie z zamierzeniem budowlanym określonym we wniosku, planowana inwestycja obejmie budowę zespołu dwóch budynków o funkcji handlowo-usługowej wraz z następującą infrastrukturą: instalacjami wewnętrznymi i zewnętrznymi, w tym zewnętrzną kanalizacją deszczową, separatorami, zbiornikami retencyjnymi, zbiornikami odparowującymi na wodę deszczową, drogą wewnętrzną, miejscami postojowymi, paczkomatem, wiatami śmietnikowymi, pylonem i zagospodarowaniem terenu. Wniosek jest aktualnie na etapie rozpatrywania.

Wrocławski Vendo Park powstanie na działce o powierzchni 1,65 ha zlokalizowanej przy ul. Kiełczowskiej, nieopodal skrzyżowania z ul. Poleską. Na ten moment nie wiadomo jeszcze, jakie sklepy pojawią się w centrum handlowym. Znany jest jedynie operator spożywczy – zostanie nim Aldi. Planowany termin otwarcia Vendo Park to I kwartał 2024 roku.

 

Firma Trei Real Estate, należąca do niemieckiej grupy Tengelmann, realizuje inwestycje na terenie Polski, Czech, Słowacji, Niemiec, Portugalii i Stanów Zjednoczonych. Jeżeli chodzi o parki handlowe pod marką Vendo Park, działają one w Czechach, Słowacji i Polsce.

 

Foto: Vendo Park Świdnica/mat. prasowe