Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk poinformował o przetargu dotyczącym remontu zaniedbanych chodników na Przedmieściu Oławskim, który ma zostać ogłoszony w najbliższym czasie. Remont obejmie ul. Kościuszki i ul. Prądzyńskiego.

Chodniki przy wspomnianych ulicach pozostawiają wiele do życzenia, ich nawierzchnia jest krzywa i wysłużona. Niebawem ma się to jednak zmienić, a ciągi dla pieszych zyskają nowe oblicze.

Jak informuje prezydent miasta, przeprowadzone zostaną następujące prace:

Na ul. Kościuszki remont obejmie w sumie 500 metrów chodników od ul. Zgodnej do ul. Krakowskiej oraz w drugim kierunku – od ul. Chudoby do ul. Więckowskiego. Co więcej, w ramach remontu na ulicy powstaną porządkujące parkowanie zatoki postojowe, a narożniki skrzyżowań i przejścia dla pieszych będą zabezpieczone wysepkami i separatorami.

Zwężone zostaną również wloty przecznic ul. Zgodnej, Więckowskiego i Chudoby, pojawią się nowe elementy BRD. Po obu stronach ul. Kościuszki powstaną także drogi rowerowe.

Jeżeli chodzi o ul. Prądzyńskiego, wyremontowane zostanie 180 metrów chodnika po stronie numerów parzystych, a dokładnie od nr 8 do ul. Komuny Paryskiej. W ramach prac zostanie również uporządkowane parkowanie, zabezpieczone zostaną narożniki skrzyżowania z Komuny Paryskiej i przejścia dla pieszych/

Wykonawca, który zwycięży przetarg, będzie miał 8 miesięcy na realizację wymienionych powyżej prac.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk