Integracyjny plac zabaw przy Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu to jeden ze zwycięskich projektów, zgłoszonych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Budowa trwała kilka miesięcy, ale plac zabaw jest już dostępny dla najmłodszych.

Mieszkańcy Kozanowa, którzy zgłosili projekt w ramach WBO, chcieli stworzyć w okolicy miejsce przystosowane architektonicznie dla osób z niepełnosprawnościami, które pozwoliłoby uniknąć wśród nich poczucia wykluczenia, a także miejsce, gdzie wszystkie dzieci, bez względu na swoje niepełnosprawności, będą mogły się integrować.

Finalnie, dzięki inicjatywie mieszkańców, przy ul. Ignuta 28 powstał bezpieczny i przyjazny integracyjny plac zabaw. Na placu znajdują się przyrządy wspierające rozwój motoryki, równowagi, koordynacji ruchowej, a także rozwój poznawczy, m. in. huśtawka dla dzieci na wózkach, równoważnia, trampolina czy tablica do gry w kółko i krzyżyk. Trzeba również zaznaczyć, że miejsce to, przede wszystkim daje możliwość, aby dzieci zdrowe i niepełnosprawne bawiły się razem, a nie obok siebie.

 

Foto: Facebook/Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk/Integracyjny plac zabaw przy Zespole Szkół nr 21 we Wrocławiu