Papieskie stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie to międzynarodowa organizacja pozarządowa związaną z Kościołem katolickim, której podstawowym celem jest szeroko pojęta pomoc prześladowanemu Kościołowi na świecie. Nowe biuro regionalne organizacji powstało we Wrocławiu. 

Stowarzyszenie posiada swoje biura regionalne m. in. w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, a kolejne powstało w centrum Wrocławia. Nowa siedziba o nazwie „Stacja Dialog” powstała w hali Dworca Głównego PKP – jedna część lokalu będzie przeznaczona na wystawy, prelekcje, spotkania, projekcje filmów, natomiast w drugiej części urządzona została kawiarnia.

Nazwa „Stacja Dialog” jest związana zarówno z lokalizacją, jaką jest dworzec, a także z dialogiem na temat wolności religijnej, do którego stowarzyszenie chce zachęcić wszystkich mieszkańców, turystów i inne osoby przemieszczające się na terenie hali dworca.

W Stacji Dialog eksponowane będą wystawy czasowe pokazujące życie wspólnot i pojedynczych osób przeżywających prześladowania, terroryzm i wojny, ale będzie można również brać udział w różnego rodzaju dyskusjach przy kawie i przekąskach, serwowanych w części kawiarnianej.

 

Obok biura, również z inicjatywy stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie, w ramach kampanii „Chleb dla Syrii” stanął ofiaromat, dzięki któremu zbierane są środki dla ofiar wojny w Syrii. Ofiaromat wyposażony jest w terminal, przy pomocy którego można wpłacić wybraną kwotę na symboliczny chleb dla poszkodowanych w krajach objętych konfliktem zbrojnym.

Na witrynie „Stacji Dialog” pojawiła się niedawno informacja o otwarciu, które ma nastąpić w najbliższym czasie.

Tekst: CWC
Foto: Miejsca we Wrocławiu