We Wrocławiu powstanie nowy Aquapark za 32 miliony złotych.

Spółka Wrocławski Park Wodny S.A podpisał przetarg na budowę parku wodnego na wrocławskim Brochowie. Obiekt ma powstać przy ulicy Polnej na terenie dawnego kąpieliska miejskiego z lat 30. XX wieku. Kompleks będzie składał się m.in. z trzech basenów z atrakcjami, saunarium, strefy fitness oraz terenów rekreacyjnych.

Aquapark ma być oddany do użytku za 22 miesiące. Powierzchnia terenu objętego inwestycją wynosi ok. 18 tys. mkw., z czego ponad 12 tys. mkw. będzie przeznaczonych pod zieleń.

Od wykonawcy wymagamy, aby na etapie inwestycji zasadził 35 drzew, obsadził teren o powierzchni pół kilometra kwadratowego krzewami, a na powierzchni ponad 12 tys. metrów kwadratowej zorganizował trawniki – zapowiada Grzegorz Kaliszczak, prezes Wrocławskiego parku Wodnego S.A, któremu Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia, powierzył realizację tej inwestycji.

W kompleksie powstaną trzy baseny kryte: sportowy o długości 25 m i szerokości 14,5 m z podziałem na 7 torów, basen do nauki pływania  o długości 10 m i szerokości 7,5 m oraz brodzik dla dzieci  o powierzchni około 20 m2 i głębokości 0,3 m. Ponadto będzie też wanna SPA z hydromasażem dla 6 osób, a brodzik dla dzieci będzie wyposażony w zjeżdżalnię i armatki wodne.

Na terytorium nowego Aquaparku powstaną 4 sauny w tym 2 fińskie, 1 solna i 1 infrared wraz z natryskami i podgrzewanym siedziskiem do wypoczynku oraz nowoczesna sala fitness. Funkcjonować będzie też kilka punktów gastronomicznych. Na powierzchni ponad 1300 m2 będzie się znajdować plaża z artbetonu oraz przestrzenie rekreacyjne – siłownia na wolnym powietrzu i boisko do piłki siatkowej plażowej.

Prawie 600 m2, zostanie przeznaczone na parking, na którym znajdzie się 5 miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych oraz 44 stojaki na rowery.

Kompleks będzie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, m.in. poprzez bezprogowe drzwi i przejścia, przystosowanie przebieralni, natrysków oraz basenów. Na wyposażeniu będą basenowe wózki inwalidzkie oraz dźwigi dla osób niepełnosprawnych umożliwiające korzystanie z niecek.

Obiekt będzie wykorzystywał tzw. „zieloną energię”. Dzięki technologii kogeneracji przy okazji wytwarzania energii z gazu na potrzeby ogrzewania wody w basenach czy wentylacji obiekt produkować będzie jednocześnie energię elektryczną.

Tekst: Grzegorz Szein