Nastrojowe latynoskie dźwięki, porywające hiszpańskie pieśni i niezwykła meksykańska atmosfera. Na to wszystko mogą liczyć widzowie,  23 kwietnia w Teatrze Pieśń Kozła we Wrocławiu. Dochód zostanie przeznaczony na przyjazd do Polski uzdolnionych dzieci z Meksyku w ramach projektu Brave Kids. Bilety w sprzedaży. [addAdSense]

W Teatrze Pieśń Kozła z niepowtarzalnym, akustycznym koncertem „Canto del Sol” wystąpią dwa zespoły: Jacaras i Latin Słońce. Ich wokalistkami są mieszkające w Polsce Meksykanki – Julieta Gonzalez-Springer i Verónica de Larrea, które pragną pomóc małym meksykańskim artystom przyjechać do Polski i zaprezentować rodzimą kulturę. Rodowite Meksykanki oraz absolwenci wrocławskiej Akademii Muzycznej zaprezentują we Wrocławiu akustyczny koncert muzyki hiszpańskiej oraz z kręgu Ameryki Łacińskiej.

– Koncert pozwoli nam zebrać środki na przyjazd dzieci z domu dziecka w Puerto Escondido w Meksyku na tegoroczną, 8. edycję projektu Brave Kids – mówi Justyna Warecka, producent wykonawczy Brave Kids. – Chcemy ugościć czwórkę meksykańskich dzieci i tym samym spełnić ich marzenia o poznaniu i zaprzyjaźnieniu się z dziecięcymi artystami z 20 krajów i z pięciu kontynentów – dodaje.

 

Młodzi Meksykanie, którzy mają przyjechać do Polski są podopiecznymi domu dziecka Casa Hogar Nueva Vida w Puerto Escondido. Wywodzą się z plemienia MIXE – jedynych rdzennych Amerykanów, których ziemie nigdy nie zostały podbite przez Hiszpanów. Ich bogata kultura jest do dziś podtrzymywana w tańcach i tysiącach starych mitów. Większość dzieci pochodzi z biednych, rdzennych społeczności, gdzie społeczne wykluczenie i brak edukacji to codzienność.

– Po raz kolejny pragniemy gościć u siebie te wspaniałe dzieci – mówi Justyna Warecka. – Ubiegłoroczny udział w Brave Kids ich kolegów i spotkanie z dziećmi z całego świata wywarł na nich niezapomniane wrażenia. Bez żadnej przesady można powiedzieć, że będzie to dla nich doświadczenie i impuls, które mogą odmienić ich życie – dodaje. [addAdSense]

Odważne dzieci

Brave Kids to projekt edukacyjno – artystyczny, który umożliwia spotkanie dziecięcych grup artystycznych z różnych części świata. W czasie pobytu w Polsce dzieci uczestniczą w warsztatach i spotkaniach, wymieniają się umiejętnościami artystycznymi na zasadzie „dzieci uczą dzieci”, a także przygotowują niepowtarzalne, widowiskowe spektakle, w których łączą muzykę i taniec z różnych kultur i tradycji.

Od 2009 do 2016 roku w Brave Kids udział wzięło 1044 dzieci z całego świata. W programie uczestniczyło 279 rodzin goszczących i 286 wolontariuszy z dziewięciu polskich miast. Natomiast przedstawienia z udziałem młodych artystów obejrzało 6 tys. widzów.

Więcej o projekcie Brave Kids: http://www.bravekids.eu/

Koncert „Canto del Sol”
Termin: 23 kwietnia (niedziela), godz.: 17:00
Miejsce: Teatr Pieśń Kozła, ul. Purkyniego 1, Wrocław
Wstęp: 35 zł w przedsprzedaży/40 zł w dniu koncertu

Bilety można już kupić na stronie: https://shop.ticketpro.pl/PL/Event/Detail/30439/brave-kids-koncert-canto-del-sol

 

Foto/tekst: mat. prasowy