Podczas konferencji prasowej, która odbyła się w czwartek 16 września na Stadionie Wrocław, poinformowano o planowanym przetargu, który ma zostać ogłoszony już w przyszłym tygodniu. Konkurs ofert będzie dotyczyć budowy i uruchomienie muzeum Śląska Wrocław oraz sport baru z częścią restauracyjną. Zarówno muzeum, jak i pub znajdować się będą na poziomie esplanady Stadionu Wrocław.

To niemal ostatnie wolne przestrzenie na Stadionie Wrocław. W nich chcemy stworzyć miejsce, odwołujące się do wrocławskiej tożsamości, której Śląsk Wrocław jest częścią. Pokażemy tu historię klubu, zawodników, działaczy, ale chcemy też, by było to kolejne miejsce spotkań i powód, by odwiedzić ten stadion – mówił podczas konferencji prasowej Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.

 

Dzięki zaangażowaniu przedstawicieli Stadionu Wrocław, klubu i pasjonatów historii Śląska Wrocław, udało się opracować wstępną listę eksponatów i ich obecnych właścicieli. Wskazano także możliwe do zdobycia materiały audio-wizualne, w tym zapisy meczów z dawnych lat. Na ich podstawie stworzona została już koncepcja zwiedzania i najważniejsze punkty na jego trasie.

Całość, zgodnie z obowiązującymi trendami dla tego typu obiektów, zawierać będzie stanowiska multimedialne i interaktywne. Znajdzie się tam również miejsce na udokumentowanie sukcesów innych sekcji wojskowego klubu. Poświęcona im część wystawy powstanie wewnątrz muzeum oraz na promenadzie pod trybuną C.

W ramach inwestycji powstanie również pub, który zgodnie z planem ma działać przez cały tydzień. Odwiedzający go kibice będą mogli m. in. oglądać transmisje sportowe na żywo. Przewidziano także ogródek piwny na zewnątrz.

Prace, w zależności od przebiegu przetargu i tempa pozyskiwania eksponatów, potrwają około 18 miesięcy.

 

Źródło: mat. prasowe / Wizualizacje: Stadion Wrocław