11 czerwca o godzinie 22:00 w przestrzeni pomiędzy Wyspą Piaskową a Mostem Pokoju rozbrzmi muzyczno-świetlna opowieść o historii Wrocławia. Czterech międzynarodowych kompozytorów stworzyło niezwykły utwór, który zostanie wykonany przez 300-osobową orkiestrę złożoną z muzyków i chórzystów z Polski, Niemiec, Czech oraz Izraela. „Kantata Flow” została podzielona na cztery części – „Dekady Budowania i Tańca” (Udi Perlman – Izrael); „Zniszczenie” (Amir Shpilman – Niemcy); „Cisza i Ponowne Przebudzenie” (Jiri Kabat – Czechy) oraz „Odbudowa, Powódź, Odbudowa” (Adam Porębski – Polska).

Spektakl potrwa 60 minut. Wzdłuż brzegów Odry przygotowane zostały miejsca siedzące. Liczba miejsc jest ograniczona. Podczas spektaklu widzowie mogą liczyć na komentarz lektora w języku polskim i angielskim.

W multiwidowisko FLOW zaangażowanych jest 45 jednostek pływających; na potrzeby wydarzenia na lądzie znajduje się aż 500 000 kg sprzętu technicznego; nad widowiskiem pracuje 600 osób, w tym 50 więźniów, a scena FLOW to aż 300 osób. To także 4 kompozytorów, 4 orkiestry i 4 kraje (Izrael, Czechy, Niemcy, Polska). Widownia spektaklu rozciąga się na ponad kilometr, dlatego zainstalowany został specjalny system opóźniający dźwięk, dzięki czemu w każdym miejscu spektakl słyszany będzie doskonale.

Flow oglądać można na Bulwarze Dunikowskiego (wejście od godz. 20:15), Moście Pokoju (wejście od 20:00), na czterech ekranach w centrum miasta: Bulwar Kaczyńskich, Wyspa Piasek, Plac Nowy Targ oraz Wzgórze Polskie naprzeciw Panoramy Racławickiej. Dostępny będzie również streaming online na żywo na youtube.com na kanale Wrocław 2016

Zapraszamy na OTWARTĄ PRÓBĘ GENERALNĄ 10 czerwca o 21:00 na Bulwarze Dunikowskiego. Impreza jest bezpłatna.