Flota Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego we Wrocławiu powiększy się o 11 przegubowych autobusów elektrycznych. Pojazdy, które będą obsługiwały linię K, prowadzącą z osiedla Gaj na północ miasta, dostarczy firma EvoBus Polska.

Podpisana dziś umowa to kolejny krok w stronę taborowej rewolucji. Na owoce dzisiejszego spotkania poczekamy do czerwca przyszłego roku. Wtedy do Wrocławia przyjadą pierwsze autobusy – mówi Krzysztof Balawejder, prezes MPK Wrocław. – Z ogromną radością mogę powiedzieć, że dzięki korzystnej cenie, jaką w przetargu przedstawiła firma EvoBus Polska, będziemy mieli możliwość ogłosić przetarg na dwa kolejne autobusy – dodaje prezes.

Jak informuje MPK, dzięki nowoczesnemu i przestronnemu wnętrzu, Mercedes eCitaro G przeznaczony jest do przewozu 41 pasażerów na miejscach siedzących i 75 na stojąco. Pojazd jest w stu procentach niskopodłogowy, co daje komfort i bezpieczeństwo podróży osobom o ograniczonej mobilności.

– Jesteśmy ogromnie szczęśliwi, że możemy towarzyszyć MPK Wrocław na drodze do elektromobilności. Mamy nadzieje, że będzie to droga pełna sukcesów i owocnej współpracy – mówił przy podpisywaniu umowy Artur Konarski, prezes zarządu EvoBus Polska.

Pojazdy we Wrocławiu powinny pojawić się latem 2023 roku.

Flota wrocławskiego MPK powiększy się o 11 elektrycznych Mercedesów.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław