Z uwagi na planowane rozpoczęcie kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych przy Moście Zwierzynieckim, podczas najbliższego weekendu (6-7 sierpnia) przeprawa będzie zamknięta dla ruchu tramwajowego. W kierunku Biskupina i Bartoszowic kursować będą autobusy zastępcze.

Zmiana od soboty (6 sierpnia)

Jak informuje wrocławskie MPK, od soboty (6 sierpnia) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 2, 4 i 10, które zostaną skrócone do pętli przy Stadionie Olimpijskim.

Na odcinku pl. Grunwaldzki – Bartoszowice – pl. Grunwaldzki zostaną uruchomione autobusy zastępczej linii nr 701, która będzie kursowała z częstotliwością co 7,5 minuty.

Z uwagi na utrzymany ruch jednokierunkowy na Moście Zwierzynieckim, autobusy linii 701 w kierunku Biskupina i Bartoszowic będą kursowały przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza, Wróblewskiego i Olszewskiego.

Zmiana od poniedziałku (8 sierpnia)

Po wbudowaniu rozjazdów tymczasowych dla tramwajów przy Moście Zwierzynieckim, od poniedziałku (8 sierpnia) planowane jest przywrócenie linii tramwajowych 2, 4 i 10 na trasę do Biskupina.

Tramwaje linii 2, 4 i 10 jadące w kierunku Biskupina, nadal będą kursowały objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 2, 4 i 10 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Kursy linii okresowej 701 zostaną zawieszone.

 

Foto: MPK Wrocław