W kultowej polskiej grze „Wiedźmin 3: Dziki Gon” możemy zobaczyć nie tylko wzmiankę o gdańskim żurawiu oraz małopolskiej wsi Zalipie ale także w jednej z pobocznych misji, główny bohater musi się udać na…. Most Tumski. Jak się okazało po tylu latach, twórcy gry nie zapomnieli wspomnieć o jednej z atrakcji Wrocławia.

Minęły już 4 lata od premiery gry komputerowej Wiedźmin 3: Dziki Gon, jednak wciąż nie przestaje zaskakiwać nowymi ciekawostkami, które dodali twórcy gry – CD Project RED. Tym razem podczas misji pod nazwą Lekcja Szermierki, w jednym z dialogów, żołnierz wskazuje Geraltowi, głównemu bohaterowi całej fabuły, że ma szukać Rosy var Attre, córki miejskiego ambasadora, w okolicach Mostu Tumskiego.

Most Tumski jest jednym z mostów, przez który można się dostać do głównego miasta w grze – Novigradu. Poniżej udostępniamy krótki przebieg całego zadania, z którego wynika, że Most Tumski w grze Wiedźmin 3: Dziki Gon, też nawiązuje do relacji damsko-męskich:

“Rosa var Attre okazała się wielką pasjonatką sztuki fechtunku. Lekcja szermierki, której udzielił jej Geralt przy okazji poszukiwań skromnej osoby narratora tej księgi, sprawiła jej nie lada przyjemność — dlatego poprosiła wiedźmina o kolejne spotkanie. Geralt miał już pewne doświadczenie w uczeniu młodych dziewcząt o psotliwym usposobieniu, wyraził więc zgodę.

 Po zakończonej lekcji szermierki Geralt miał odprowadzić nilfgaardzką pannicę do domu. Jednakże Rosa, widać wciąż głodna rozrywek, uciekła mu korzystając z chwili nieuwagi. Wiedźmin wiedział, że musi ją odnaleźć — albo popadnie w tarapaty.

 

Tekst: Grzegorz Szein

Wizualizacje: Wiedźmin 3