W czwartek (27 czerwca) ruszyła trzecia edycja programu miejskiego „Bądź bezpieczna. Mobilne KTG dla mieszkanek Wrocławia od 36. tygodnia ciąży”. Jest on realizowany przez Dział ds. SmartCity Urzędu Miejskiego Wrocławia i umożliwia przyszłym mamom bezpłatne wypożyczenie bezprzewodowych urządzeń do telemedycznego badania KTG.

Program „Bądź bezpieczna” jest niezwykle ważnym elementem naszych działań na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa mieszkanek Wrocławia. Innowacyjne podejście do opieki nad przyszłymi mamami pozwala na monitorowanie zdrowia płodu w domowych warunkach, co znacząco poprawia komfort i bezpieczeństwo kobiet w ciąży – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Mobilne KTG to urządzenie, które umożliwia przyszłym mamom wykonywanie badań samodzielnie w domu, przy zachowaniu jakości klinicznej. Monitoruje zarówno czynność serca płodu, jak i czynność skurczową macicy, pozwalając na wczesne wykrycie stanów niedotlenienia dziecka oraz występowanie wad serca.

Zdrowie i dobrostan naszych mieszkańców to priorytet, dlatego cieszy mnie, że program mobilnego KTG spotyka się z tak dużym zainteresowaniem. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy zapewnić przyszłym mamom i ich dzieciom najwyższy standard opieki już od pierwszych chwil życia – dodaje Jacek Sutryk.

Aby zgłosić się do programu, należy zadzwonić pod numer telefonu +48 22 308 03 00, czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-16:00. Po weryfikacji uczestniczki otrzymują kod umożliwiający bezpłatne zamówienie urządzenia kurierem oraz korzystanie z usługi medycznej za pomocą aplikacji Carebits.

Mobilne KTG to doskonały przykład, jak nowoczesne technologie mogą wspierać zdrowie publiczne. Dzięki aplikacji Carebits i bezprzewodowym urządzeniom przyszłe mamy mogą na bieżąco monitorować stan swojego dziecka, co przekłada się na większy spokój i bezpieczeństwo w ostatnich tygodniach ciąży – podkreśla innowacyjność projektu Robert Bednarski, dyrektor ds. Smart City.

Podsumowanie poprzednich edycji programu pokazuje jego ogromną popularność i skuteczność. W pilotażowych projektach oraz dwóch pierwszych edycjach udział wzięło ponad 500 uczestniczek, które wykonały blisko trzynaście i pół tysiąca badań.

mobilne ktg wroclaw 2

 

Foto: mat. prasowe UMW