„Życie jest niepewne. Najpierw zjedz deser” – mawiała pisarka Ernestine Ulmer. Takie motto przyświeca również jednej z wrocławskich lodziarni, która zaskakuje swoich gości różnorodnością smaków i jakością serwowanych lodów. Mowa o „Mio Gelato”, miejscu, gdzie można zjeść pyszne lody i napić się aromatycznej kawy.

Lato to okres słonecznej pogody i spacerów, często w okolicach wrocławskiego rynku, podczas których szukamy odrobiny ochłody – oczywiście najczęściej w postaci lodów. Zwykle jednak towarzyszy nam dylemat, gdzie udać się na najlepszy mrożony deser. Wtedy warto skierować swoje kroki do Mio Gelato, niewielkiej lodziarni zlokalizowanej przy urokliwej ulicy Antoniego 16.

Czym wyróżniają się lody w Mio Gelato? Przede wszystkim jakością! Powstają od podstaw z naturalnych produktów, wybieranych z ogromną starannością. Warto również wspomnieć, że włoskie lody gelato są dużo mniej napowietrzanie, niż lody produkowane na styl amerykański. Lody gelato zawierają także mniej cukru i tłuszczu, dzięki czemu można zjeść ich więcej i nie przejmować się dietą.

Nie sposób nie wspomnieć także o różnorodności lodowych smaków – parmezan, pistacje czy sorbet z buraka, maliny i rozmarynu, ale także tradycyjna truskawka, mango i czekolada. To tylko kilka z wielu propozycji, spośród których każdy znajdzie coś dla siebie w Mio Gelato. Miłośnicy mrożonego deseru w niestandardowej formie również nie będą rozczarowani, ponieważ czekają na nich pączki wypełnione lodami, podawane na ciepło. Aby jednak do końca zaspokoić swoje kubki smakowe, warto skusić się również na pyszną kawę, w którą lodziarnia zaopatruje się u najlepszych dostawców.

 

Mio Gelato znajdziecie również na osiedlu Partynice, przy ul. Zwycięskiej 45, gdzie zaczęła się pyszna lodowa przygoda. Ceny lodów są bardzo przystępne, lokale przyjazne zwierzakom, a obsługa zawsze uśmiechnięta i chętna do polecenia czegoś smacznego. Najlepiej przekonać się osobiście i zaplanować najbliższy spacer z przystankiem w Mio Gelato, a z całą pewnością szybko wrócicie tam ponownie!

 

Lodziarnia Mio Gelato:

  • ul. Antoniego 16
  • ul. Zwycięska 45/3

Facebook: https://www.facebook.com/miogelatopl/

Instagram: https://www.instagram.com/miogelato_pl/

Strona internetowa: http://mio-gelato.pl/

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu