Obserwowanie reniferów, poznawanie historii dinozaurów, a także wizyta w krainie klocków Lego i najciekawszych oceanariach Europy. Mikołajki to idealny czas, by sprawić dzieciom niezwykły prezent i polecieć z Wrocławia do europejskich stolic, Legolandu, Portugalii czy na Islandię. Sprawdźcie najlepsze terminy w grudniu!

Świętego Mikołaja można spotkać nie tylko w dalekiej Laponii, ale i w nadmorskim Porto, zimnej, ale zawsze pięknej Islandii czy w migoczących tysiącem światełek Londynie i Paryżu. Początek grudnia to najlepszy czas, by zdecydować się na podróż samolotem z Wrocławia i spędzić mikołajki w najsłynniejszych miastach Europy.

– Obserwujemy, że podróżni coraz chętniej decydują się na krótkie podróże z wylotem z Wrocławia, które pozwalają im celebrować ważne chwile w życiu w najciekawszych zakątkach Europy. Mikołajki to właśnie jedna z takich okazji. To czas, kiedy można pokazać dzieciom świat i odkryć przed nimi największe europejskie atrakcje, które na długo pozostaną w pamięci – mówi Dariusz Kuś, prezes Portu Lotniczego Wrocław.

Mikołajki w Europie – co wybrać?

Decydując się na wylot z dzieckiem na mikołajkowy i około mikołajkowy wyjazd warto brać pod uwagę zarówno sprawdzone kierunki, w tym m.in. europejskie stolice, ale także te nieco mniej popularne lokalizacje, które również oferują nieszablonowe i intrygujące atrakcje dla najmłodszych.

Legoland

Myśląc o mikołajkach, nie można pominąć oczywiście słynnego Legolandu. Wybierając się do Billund w terminie 11-15 grudnia (114 zł za bilet w obie strony), można skorzystać ze wspaniałej okazji do podziwiania parku rozrywki w bożonarodzeniowej szacie – rozświetlonego tysiącem światełek i udekorowanego 400 choinkami.

 Islandia

Idealnym wyborem dla nieco starszych dzieci, które lubią aktywnie spędzać czas, będzie Islandia. W terminie 2-9 grudnia można polecieć do Reykjaviku za 508 zł w obie strony. Tydzień wystarczy, by dokładnie poznać stolicę Islandii i skorzystać z gorących basenów, a także odwiedzić muzea takie jak Centrum Zorzy Polarnej, Muzeum Wielorybów czy skansen Árbajarsafn. Punktem obowiązkowym na mapie stolicy jest także zoo, w którym żyją lisy polarne i renifery. Pozostałe dni na Islandii warto przeznaczyć na podróż w rejon Golden Circle, czyli terenu z największą liczbą naturalnych atrakcji na Islandii.

Porto

– Ciekawą propozycją na mikołajki będzie Porto, nasza nowość w zimowym rozkładzie lotów. Pierwsze samoloty startują z Wrocławia do Portugalii 11 grudnia w niedzielę. To właśnie idealny czas, by wybrać się na czterodniowy około mikołajowy city break nad Ocean Atlantycki – mówi Cezary Pacamaj, wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław.

Temperatura w Porto w grudniu wynosi nawet 14°C, co będzie miłą odmianą od minusowych temperatur przewidywanych w tym czasie we Wrocławiu. Jedną z największych atrakcji dla dzieci w tym mieście jest Sea Life, czyli wielkie oceanarium z podwodnym tunelem, nad którym przepływają płaszczki i rekiny. Dzieci na pewno ucieszą się z wizyty w interaktywnym muzeum Świat Odkryć prezentującym historię portugalskich odkryć geograficznych. Spędzając czas w Porto, nie można pominąć także wycieczki w koronach drzew, czyli TreeTop Walk i parku biologicznego Gaia, w którym znajdują się: zoo, rezerwat ptaków i wielkie figury dinozaurów. Wylot do Porto można zaplanować od niedzieli do środy (11-14 grudnia – 640 zł* w obie strony) lub od środy do niedzieli (w terminie 14-18 grudnia – 695 zł za bilet w obie strony).

Europejskie stolice

Wyborem, który zawsze się sprawdzi na mikołajki, będą europejskie stolice takie jak Paryż i Londyn, a także stolica Katalonii, czyli Barcelona. Do Londynu można polecieć w terminie 2-6 grudnia, płacąc 278 zł za bilet w obie strony. Główną atrakcją w stolicy Wielkiej Brytanii jest z pewnością Muzeum Historii Naturalnej. Warto również obejrzeć woskowe figury celebrytów w muzeum Madame Tussauds czy wybrać się na przejażdżkę London Eye. Równie interesujący dla dzieci będzie również Paryż. W terminie 4-9 grudnia można się tam wybrać za 389 zł (bilet w obie strony na lotnisko Paryż-Beauvais). W stolicy Francji na pewno trzeba obejrzeć park zoologiczny mieszczący się w Lasku Bulońskim i będący jednym z najstarszych tego typu obiektów w Europie. Na liście atrakcji są jeszcze: Muzeum Historii Naturalnej, interaktywne wystawy w Miasteczku Dzieci i oceanarium.

Barcelona

Dla małych miłośników sportu idealnym wyborem będzie podróż mikołajkowa do Barcelony. Atrakcją numer jeden dla zapalonych fanów piłki nożnej będzie z pewnością zwiedzanie stadionu FC Barcelona. Dla zwolenników nauki i ciekawych eksperymentów obowiązkowa będzie wizyta w CosmoCaixa, czyli interaktywnym muzeum nauki. Odwiedzając Barcelonę, nie można również pominąć słynnego akwarium. Do Barcelony, na lotnisko El Prat, można polecieć z Wrocławia w terminie 8-11 grudnia (558 zł) lub 4-8 grudnia (558 zł).

*Ceny biletów w dniu 28.11.2022.

Foto: Miejsca we Wrocławiu