Coraz wyższe temperatury sprawiają, że chętnie przebywamy na świeżym powietrzu. Jedną z ulubionych form spędzania wolnego czasu na łonie przyrody jest grillowanie lub siedzenie przy ognisku w gronie bliskich i znajomych.

Nie każdy z mieszkańców posiada własny ogród czy działkę, zatem wraz z chęcią rozpalenia grilla lub ogniska nasuwa się pytanie: gdzie we Wrocławiu można zrobić to legalnie, by uniknąć mandatu? Otóż istnieje kilka takich miejsc, w których znajdują się specjalnie wyznaczone do grillowania strefy, gdzie nie trzeba się martwić o upomnienia funkcjonariuszy Policji lub Straży Miejskiej.

Miejsca we Wrocławiu na grilla lub ognisko:

  • Las Rędziński – polana nad Widawą oraz polana przy zbiorniku wodnym w pobliżu ul. Żużlowej,
  • Las Osobowicki – teren w rejonie boiska sportowego i Szwedzkich Szańców, jak i teren przy parkingu w środkowej części kompleksu leśnego,
  • Las Sołtysowicki – 2 miejsca przy zbiorniku wodnym,
  • Tereny przy ul. Królewieckiej – 4 stanowiska do grillowania,
  • Park Wschodni – 1 stanowisko do grillowania,
  • Park Tysiąclecia – wyznaczone miejsce do rozstawienia grilla,
  • Przy Jeziorze Pawłowickim, ul. Jeziorowa – 1 stanowisko.

Wybierając się na grilla czy ognisko trzeba oczywiście pamiętać o podstawowych zasadach:

Musimy przede wszystkim ostrożnie obchodzić się ogniem, nie wysypywać żaru gdzie popadnie. Nie możemy też zakłócać ładu i porządku publicznego, deptać trawników, no i na koniec musimy po sobie posprzątać. Za nie przestrzeganie tych zasad możemy zostać ukarani mandatem karnym – mówi Waldemar Forysiak, rzecznik prasowy Straży Miejskiej Wrocławia.

Co ciekawe, grillować można również na własnych balkonach. Obecne prawo nie przewiduje żadnych sankcji przeciwko grillowaniu w miejscu, które stanowi integralną część mieszkania. Tego typu zakazy mogą natomiast wprowadzać w swoich regulaminach poszczególne spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe, należy się więc z nimi zapoznać przed pieczeniem kiełbasek.

 

Źródło: www.wroclaw.pl 
Foto: Pixabay