We wtorek (31 stycznia) w samo południe maturzyści zebrali się pod pomnikiem hrabiego Fredry na wrocławskim Rynku, by wspólnie zatańczyć poloneza. Tradycyjny taniec w sąsiedztwie ratusza to wieloletnia tradycja – w tym roku odbyła się już 22. edycja wydarzenia.

Zgodnie z przesądem, zatańczenie poloneza na Rynku ma zapewnić powodzenie podczas egzaminu dojrzałości. Jak można było zauważyć podczas wtorkowego wydarzenia, uczniowie pokładają nadzieje w polonezie, ponieważ licznie pojawili się przy pomniku.

W pierwszej parze tańczył prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk. Jednym z prowadzących korowód był także rektor Uniwersytetu Ekonomicznego, profesor Andrzej Kaleta, który życzył maturzystom szczęścia.

Kochani Maturzyści ogromnie mi miło, że mogłem dziś towarzyszyć Wam w tym wspaniałym wydarzeniu! Już po raz dwudziesty drugi Aleksander Fredro patrzy na Was ze swojego honorowego miejsca na wrocławskim rynku i wspiera Was w nadchodzącym za (umowne) 100 dni egzaminie dojrzałości – tak podsumował wydarzenie prezydent Wrocławia.

Tegoroczny „Polonez dla Fredry” to inicjatywa wrocławskiego oddziału Gazety Wyborczej, Urzędu Miejskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego.

 

Foto: Miejsca we Wrocławiu