Automaty z maseczkami? We Wrocławiu można już spotkać pierwsze automaty z certyfikowanymi środkami ochronnymi takimi jak różnego rodzaju maski, płyny do dezynfekcji oraz rękawiczki.

Operatorem sieci automatów jest firma Canapharm na co dzień zajmująca się produkcją oraz dystrybucją suplementów z konopi włóknistych. Z krótkiej rozmowy video, jaką przeprowadziliśmy z przedstawicielem firmy w trakcie kwarantanny dowiedzieliśmy się, że we Wrocławiu jest aktualnie 7 takich automatów, a w tym tygodniu zostaną uruchomione następne. Ceny maseczek zaczynają się od 6zł. – „ Umowy zostały już podpisane, a do końca tego tygodnia przewidujemy, oprócz Wrocławia, uruchomienie 15 nowych lokalizacji w największych Polskich miastach“ – zdradza właściciel spółki Canapharm.
Ze względu na wprowadzony od 16 kwietnia nakaz zasłaniania twarzy, automaty tego typu sprawią, że maski ochronne będą łatwo dostępne dla każdego klienta.

Test na koronawirusa z automatu?
Jako pierwsi w Polsce, do końca tego miesiąca firma Canapharm rozpocznie dystrybucję testów przesiewowych na obecność antyciał IgG oraz IgM koronawirusa, których wynik można poznać już po 15 minutach. – Opowiada właściciel spółki Canapharm. – Media milczą na ten temat, jednak nasza spółka dnia 27.03.2020 zarejestrowała w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych jako druga firma w Polsce oraz wyłączny dystrybutor producenta certyfikowanych w Europie testów kasetkowatych na obecność przeciwciał COVID-19. Aktualnie dystrybuujemy testy tylko do jednostek rządowych, uniwersytetów, dużych zakładów oraz domów opieki, jednak jesteśmy już w trakcie przygotowywania przystępnej cenowo wersji testu, który każdy będzie mógł przeprowadzić sam w domu i który będzie dostępna w naszej sieci automatów w całej Polsce – dodaje.

Aktualne lokalizacje automatów we Wrocławiu to:
-Pętla autobusowa przy ulicy Dworcowej
-C.H. Tarasy Grabiszyńskie
-C.H. Mińska 68
-Pasaż Zielińskiego
-Delikatesy w hotelu Sofitel przy ul. Św Mikołaja 67
-Ruska 47-48
-Przystanek autobusowo-tramwajowy „Kochanowskiego“ obok mostu
szczytnickiego
-C.H.Wroclavia
-Kaufland ul. Sieradzka
-Kaufland ul. Długosza

Pozostałe lokalizacje automatów w Polsce znajdziecie na stronie maseczkom.at

Artykuł sponsorowany.