Wesołe Miasteczko przy ul. Mazowieckiej, działało w tym miejscu niemal 15 lat. W 2019 roku zapadła decyzja urzędników o likwidacji lunaparku i choć od dobrych kilku miesięcy atrakcja była nieczynna, dopiero teraz znikają ostatnie karuzele.

Według wrocławskich urzędników, lunapark nie cieszył się zainteresowaniem wśród mieszkańców i turystów, a przez przeważający okres jego funkcjonowania atrakcje przy Placu Społecznym nie były użytkowane. Pracownicy Urzędu Miasta stwierdzili, że wesołe miasteczko tylko szpeci zajmowany teren i wypowiedzieli właścicielowi atrakcji umowę dzierżawy działki.

Karuzele miały zniknąć do czerwca 2020 roku, jednak ich usuwanie przesunęło się w czasie i dopiero teraz znikają ostatnie z nich. Właściciel lunaparku, Stanisław Lorenc, na jednym z serwisów internetowych wystawił wszystkie sprzęty na sprzedaż. Ogłoszenie jest nadal aktualne.

Na działce po dawnym lunaparku, planowane są spore inwestycje. Mają na niej powstać zabudowania i duże powierzchnie użytkowe. Szczegóły nie są jeszcze znane, a na ten moment miasto poszukuje inwestora.

Tekst: CWC
Foto: Miejsca we Wrocławiu