19 października miało miejsce uroczyste otwarcie Rezydencji Święta Jadwiga, mieszczącej się w historycznym kompleksie klasztorno-szpitalnym przy skrzyżowaniu ulic Pułaskiego i Traugutta. W domu opieki zamieszkało już 12 seniorów, a do ich dyspozycji są m. in. pokoje premium, restauracja, gabinety masażu, wykwalifikowany personel, a przede wszystkim innowacyjny sprzęt medyczny.

Oficjalne otwarcie odbyło się w towarzystwie przedstawicieli Urzędu Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych w Urzędzie Miejskim Wrocławia, Braci Bonifratrów i Bonifraterskiego Centrum Medycznego, firm związanych z budową i wyposażeniem inwestycjim, a także wrocławskich szpitali i uczelni, uniwersytetów trzeciego wieku i dziennikarzy.

Obiecujemy, że jakość opieki nad seniorami będzie równie wysoka, jak jakość wykonania tej inwestycji. Pragniemy, aby ludzie chcieli tu mieszkać i aby był to ich dom – powiedziała, otwierając uroczystość Beata Leszczyńska, Prezes Zarządu ORPEA Polska.

Dziękuję wszystkim za to, że ten budynek został odnowiony, by mogła być w nim wypełniana misja czynienia dobra – dodał Brat Łukasz Dmowski, Przeor Konwentu Bonifratrów.

Rezydencja Święta Jadwiga oferuje miejsce dla 135 osób w komfortowych jedno- i dwuosobowych pokojach premium zaprojektowanych z myślą o osobach niesamodzielnych. W kuchni na miejscu gotowane są różnorodne posiłki, serwowane następnie w restauracji. Na terenie domu opieki stworzono także przestrzenie do spotkań z najbliższymi: salon z biblioteką, ogród, restaurację i kącik dla dzieci, by umożliwiać relacje międzypokoleniowe.

Mieszkańcy Rezydencji objęci są całodobową opieką pielęgniarek i opiekunek ze wsparciem lekarzy, a zespół terapeutyczny realizuje codzienny plan animacji i zajęć terapeutycznych.

1/8

Zakonnicy, szpitalnicy, konspiratorzy – Bonifratrzy we Wrocławiu.

 

Foto: Rezydencja Święta Jadwiga ORPEA Polska / Zbiory Fotopolska/Neo