Jeden z naszych kolegów po fachu – Łukasz Owsiany, który na co dzień pracuje jako dziennikarz TVP3 Wrocław, walczy o powrót do zdrowia po przebytym udarze mózgu. Ze względu na ciężki stan zdrowia, Łukasz będzie wymagał długotrwałej, specjalistycznej i kosztownej rehabilitacji. Aby przyspieszyć jego powrót do zdrowia, rodzina założyła zbiórkę, za której pośrednictwem można wesprzeć młodego dziennikarza.

Łukasz doznał udaru niedokrwiennego w obrębie pnia mózgu, półkul móżdżku, wzgórza oraz okolic potylicznych. Stało się to podczas jego pierwszych wspólnych wakacji z dziewczyną. Nikt nie spodziewał się, że młody chłopak, który prowadził zdrowy tryb życia, był zawsze pozytywny i pomocny, doświadczy takiej choroby. Przebył zabieg trombektomii mechanicznej w szpitalu w Szczecinie.

Łukasz przebywa obecnie w stanie śpiączki, ale widoczne są postępy, jeżeli chodzi o jego stan zdrowia. Chłopak jest bardzo silny i walczy, ale potrzebuje wsparcia. Leczenie jest bardzo drogie, więc rodzina prosi każdego, kto ma taką możliwość, o pomoc finansową. Obecnie Łukasz znajduje się w szpitalu w Szczecinie, ale niebawem zostanie przetransportowany do specjalistycznego ośrodka rehabilitacji w Krakowie, gdzie miesiąc pobytu kosztuje 30 tysięcy złotych.

Zrzutka na pomoc dla Łukasza została założona z myślą o 6-miesięcznym pobycie w ośrodku rehabilitacyjnym. Wpłacając choćby najdrobniejszą kwotę, można pomóc w przyśpieszeniu powrotu Łukasza do rodziny, przyjaciół i ukochanej pracy.

Łukasza można wesprzeć za pośrednictwem:

  • zrzutki internetowej: https://zrzutka.pl/pomagamlukaszowi

  • przelewu na poniższe dane:

    Dolnośląska Fundacja Rozwoju Ochrony Zdrowia
    Bank Pekao S.A. I Oddział Wrocław
    45124019941111000024956839
    Z dopiskiem: DZIENNIKARZ

Więcej na temat leczenia Łukasza można przeczytać na stronie internetowej: http://pomagamlukaszowi.pl/

 

Foto: zrzutka.pl