Już niedługo na Placu pod Iglicą przy Hali Stulecia ponownie odbędzie się wydarzenie wyczekiwane przez wszystkich miłośników wyśmienitych trunków. Mowa oczywiście o 5. Wrocławskim Lotnym Festiwalu Piwa, który nadchodzi wielkimi krokami – świętowanie zaplanowane jest bowiem na 2-4 września. Szykuje się czas nie tylko odkrywania nowych smaków, ale także masy atrakcji czy muzycznych przeżyć. Dlaczego warto się wybrać?

Lotny Festiwal Piwa cieszy się niesłabnącą popularnością – nie ma w tym nic dziwnego, bowiem jest nie tylko przestrzenią dla znakomitych browarniczych wystawców, ale także inicjatywą z misją, której celem jest edukacja w zakresie dobrego piwa. Z pewnością udaje się realizować ten górnolotny cel, a uroku festiwalu dodają także zjeżdżające się z całej Polski najlepsze food trucki, koncerty na żywo czy różnorodne atrakcje i konkursy.

Rzemieślnicze piwo, koncerty i food trucki

Oprócz możliwości spróbowania niezwykłych piw i odkrycia nowych smaków, Lotny Festiwal Piwa to także multum wydarzeń – nie sposób się nudzić! Spragnionym hulanek z pewnością przypadnie do gustu Silent Disco, czyli możliwość beztroskiego potuptania w wygodnych słuchawkach do najlepszej muzyki. To czekać będzie na chętnych w sobotę w godzinach 22:00-2:00.

Co spotka uczestników w pozostałe dni? Koncerty – między innymi finalistów tegorocznego konkursu Craft Music City. Poniżej znajdziecie dokładny rozkład jazdy:

Piątek:

  • Dawid Serio x Isho – 19:00-20:00
  • Dj Merena – 20:00-22:00

Sobota: 

  • WRONA – 20:00-21:00

Niedziela:

  • Ewa Kowalska – 18:00-19:00

Lotne zawody we flanki

To nie wszystko! Prawdziwych piwoszy z pewnością skuszą Lotne Mistrzostwa we Flanki, czyli rozgrywkę, w której ważna jest nie tylko celność i szybkość, ale także zdolność szybkiego picia piwa. Wystarczy zebrać drużynę, wymyślić kreatywną nazwę i szykować się emocjonującą, sportową rywalizację. Warto zobaczyć to na własne oczy! Więcej informacji na temat zawodów znajdziecie tutaj:

https://www.facebook.com/events/583675216793354

Co najlepsze, 5. Wrocławski Lotny Festiwal Piwa jest wydarzeniem bezpłatnym – nic nie stoi więc na przeszkodzie, by na własne oczy zobaczyć to wyjątkowe święto browarnictwa. Nad dobrą zabawą pieczę sprawują organizatorzy, czyli Craft Event i Klub Piwny. Mają w tym nieliche doświadczenie: wszyscy już wiedzą, że Lotny Festiwal Piwa to gwarancja udanego weekendu!

Gdzie: plac Iglica przed Halą Stulecia

Kiedy: 2-4 września 2022

Godziny otwarcia: 

  • Piątek – 15:00-22:00
  • Sobota – 12:00-22:00
  • Niedziela – 12:00-20:00

Więcej informacji na temat wydarzenia znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/1111166862989214

 

Wydarzenie objęte patronatem medialnym MWW
Foto: LFP