Letnie wieczory i live session na jednym z najpiękniejszych dachów Wrocławia. Tak zapowiada się Fala nowych brzmień – cykl bezpłatnych koncertów w Concordia Design z udziałem najciekawszych artystów polskiej sceny muzycznej. Wystąpią WaluśKraksaKryzys, Kasia Lins w duecie i Jarecki. Wstęp wolny, ale biletowany – wejściówki będą do zdobycia na Facebooku wydarzenia. W każdym koncercie może wziąć udział 100 osób. Pierwsza Fala już 8 lipca.

Nadciąga Fala nowych brzmień

Fala to oryginalny pomysł na spędzenie lata w mieście i obietnica niepowtarzalnych przeżyć. Dach Concordia Design należy do najpiękniejszych punktów widokowych we Wrocławiu – kulturalno-biznesowy hub zlokalizowany jest w samym sercu miasta, na Wyspie Słodowej. Każdy z trzech koncertów będzie miał formę live session i zostanie zarejestrowany – seria wyjątkowych nagrań sesji muzycznych z udziałem publiczności zostanie opublikowana w sieci. Występy na dachu z widokiem na Wrocław poprzedzą rozmowy z zaproszonymi artystami – będzie to element wprowadzenia w muzyczny świat każdego z nich. – Nazwa cyklu nawiązuje do niezależnej, polskiej wytwórni z początku lat 90. Fala to także pierwsza oficjalna kompilacja polskiego punka i film o tej samej nazwie o kultowym Festiwalu w Jarocinie – tłumaczy Marek Gluziński, Video Director w Mobile Vikings, jeden z pomysłodawców wydarzenia.

 

Artyści, którzy są na fali 

Na dachu Concordia Design usłyszymy tych, o których jest głośno. Są na fali wznoszącej i płyną na szczyt kariery. 8 lipca we Wrocławiu wystąpi WaluśKraksaKryzys – specjalista od „poezji śpiewanej na petardzie”. Jego twórczość jest słodko-gorzka, ale zawsze prawdziwa, a wokal nie do podrobienia. W kwietniu tego roku ukazała się debiutancka płyta WKK pt. „Atak”, a kilka miesięcy wcześniej utwór „Tuż przed północą” nagrany wspólnie z Królem. Dokument filmowy z live session będzie miał premierę w sieci już 29 lipca. W sierpniu (26.08) natomiast setka kolejnych szczęśliwców spotka się z Jareckim – jednym z głosów Męskiego Grania. Szykuje się uczta dla fanów soulu i żywych, przestrzennych brzmień. Artysta zaprezentuje utwory z nowej płyty, a nagranie z koncertu opublikowane będzie w internecie 16 września. Finał Fali to (17.09) pożegnanie lata z Kasią Lins porównywaną do Lany Del Rey, St. Vincent czy Chelsea Wolfe. Matka Boska Linsowska, jak mówi o sobie sama artystka, docenia potęgę rytuału, a jej koncerty na długo pozostają w pamięci. We Wrocławiu wystąpi w duecie z Karolem Łakomcem. Usłyszymy m.in. utwory z albumu „Moja wina”. Materiał filmowy z trzeciej Fali ukaże się w sieci 7 października.

Jak zdobyć bilety?

Koncerty Fali są bezpłatne. W każdym może wziąć udział 100 osób. Aby zdobyć wejściówkę, należy śledzić komunikaty na oficjalnym wydarzeniu Fali na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/4617874301559416/. Organizatorzy szykują kreatywne zagadki i dobrą zabawę. Warto wykazać się czujnością – do zdobycia są niezapomniane wizualno-dźwiękowe wrażenia z najpiękniejszego dachu Wrocławia.

Foto: Mat. prasowy