Leon Edwards to angielski zawodnik UFC wagi półśredniej, który ma jamajskie pochodzenie. Zawodowo walczy od 2010 roku i jest znany z tytułów UFC i BAMMA, były mistrz BAMMA w wadze półśredniej. Ponadto Edwards jest również aktualnym mistrzem wagi półśredniej UFC. Edwards zajmuje 6 miejsce w oficjalnych rankingach UFC najlepszych fighterów niezależnie od kategorii wagowej.

Jeśli chcemy typować zaklady Fame MMA na tego lub innych zawodników, warto wybrać w tym celu sprawdzonego bukmachera. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na licencję operatora, ofertę zakładów, dostępne sposoby płatności, promocje bukmacherskie, opinie hazardzistów.

Biografia i początek kariery zawodowej

Leon Edwards urodził się w 1991 roku w Kingston na Jamajce. W wieku 4 lat przeprowadził się z rodziną do Anglii i spędził dzieciństwo w Erdington w Birmingham. W wieku siedemnastu lat zainteresował się MMA. Leon trenował w lokalnym Ultimate Training Centre. Za swoje zamiłowanie do sztuk walki został nazwany „Rocky” przez kolegów ze szkoły. W tamtych czasach zakłady bukmacherskie Fame MMA nie były jeszcze tak popularne jak dziś, dlatego zawodnik ten nie był znany.

W czerwcu 2011 roku Edwards zadebiutował zawodowo w mieszanych sztukach walki, pokonując swojego przeciwnika przez nokaut techniczny w pierwszej rundzie. Walczył dla małych brytyjskich promocji Fight UK MMA i SAH. Pierwszą porażkę poniósł w lutym 2012 roku, kiedy to uderzył przeciwnika nielegalnym kolanem w głowę, co spowodowało dyskwalifikację. Zawodnik ma za sobą ponad dwa lata sukcesów w organizacji BAMMA, gdzie odniósł łącznie pięć zwycięstw, w tym zdobycie i obrona tytułu w wadze półśredniej. 

Obecnie każdy bukmacher UFC oferuje swoim użytkownikom dostęp do stawek na sporty walki. U najbardziej znanych i renomowanych operatorów hazardowy można natrafić też na zakłady na Leona Edwards. Kursy na tego zawodnika zawsze są niskie, ponieważ jest on niezmiennym faworytem spotkań UFC. Zanim jednak postawimy stawkę na zwycięstwo tego zawodnika, warto sprawdzić typy i analizy bukmacherskie na temat spotkania.

Kariera zawodnika w UFC

Z rekordem ośmiu zwycięstw i tylko jednej porażki Edwards wpadł w oko największej organizacji sztuk walki na świecie pod nazwą UFC i podpisał z nią długoterminowy kontrakt w 2014 roku. Po raz pierwszy wystąpił w oktagonie UFC w listopadzie 2014 roku, przegrywając przez podzieloną decyzję sędziów z Brazylijczykiem Claudio Silvą.

Oto ważne wydarzenia, o których warto wspomnieć, opisując karierę Edwards w UFC:

  1. W kwietniu 2015 roku znokautował Setha Baczyńskiego w osiem sekund i zdobył bonus za najlepszy występ wieczoru. Później pokonał na punkty Pawła Pawlaka, ale przegrał z Kamarem Usmanem, zwycięzcą programu telewizyjnego The Ultimate Fighter.
  2. Od 2016 roku ma długą passę zwycięstw, pokonując takich zawodników jak Dominic Waters, Albert Tumenov, Vicente Luque, Brian Barberena czy Peter Sobotta.
  3. W czerwcu 2018 roku wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów w Donaldem Cerrone w głównym wydarzeniu wieczoru w Singapurze.
  4. W sierpniu 2022 roku znokautował Kamara Usmana kopnięciem bocznym głównym wydarzeniu wieczoru i stał się mistrzem UFC w wadze półśredniej.

Obecnie legalni bukmacherzy Polska 2022 pokonują użytkownikom zakłady na UFC. Ponadto bukmacherzy często dają typerom dostęp do oglądania streamingów w trybie live na dowolnych urządzeniach bez konieczności załadowania dodatkowego oprogramowania. Ważnym czynnikiem jest przemyślane obstawianie sportów walki bez poddania się emocjom.

Foto: Pixabay