Swojczycki Park „Czarna Woda” powstał w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego, a więc dzięki inicjatywie okolicznych mieszkańców, którzy chętnie spędzają w nim czas. Niestety nie wszyscy dbają o zielony teren, o czym świadczą dokonane tam w ostatnim czasie zniszczenia. Nieznani sprawcy odcięli i zabrali ze sobą wszystkie sznury przy pomostach.

W Parku „Czarna Woda” na osiedlu Strachocin-Swojczyce-Wojnów złodzieje zdewastowali pomosty. Wandale odcięli niemal wszystkie liny okrętowe służące za poręcze i zabezpieczające spacerujących od zbiorników wodnych i stromizn. Zdarzenie miało miejsce z czwartku na piątek. Sprawa została zgłoszona do zarządcy terenu Zarządu Zieleni Miejskiej oraz na Policję – taki komunikat pojawił się na profilu Swojczyckiego Parku „Czarna Woda” w mediach społecznościowych.

ZZM poinformował, że uszkodzenia zostaną naprawiane tak szybko, jak to będzie możliwe oraz zaapelował do mieszkańców odwiedzających park, by na ten moment omijali pomosty – szczególnie w czasie opadów deszczu, gdy są śliskie.

Foto: mat. ZZM Wrocław