Kontenery na odpady wielkogabarytowe są ustawiane w poszczególnych lokalizacjach zgodnie z harmonogramem przygotowanym przez Ekosystem, jednak nie zawsze mieszkańcy mają okazję skorzystać z możliwości pozbycia się zalegających mebli czy dywanów. Tak też stało się na Przedmieściu Oławskim, gdzie ktoś wypełnił kontener częściami samochodowymi.

Na brawurowy i absurdalny pomysł wpadł ktoś, kto wyrzucił nadwozie samochodu do cyklicznie podstawianego kontenera na odpady gabarytowe na ulicy Łukasińskiego 12-14. Sprawę przekazaliśmy Straży Miejskiej. Jeżeli macie jakieś informacje w tej sprawie, kierujcie je do tej jednostki – apeluje Ekosystem.

Za zaistniałą sytuację sprawcy grożą mandaty o łącznej wysokości 1000 złotych.

Odpady wielkogabarytowe, czyli jakie?

Odpady, które można wrzucać do kontenerów na gabaryty to: materace, dywany, rowery, suszarki na pranie, deski do prasowania czy płyty pilśniowe.

Odpady, których nie należy umieszczać w kontenerach to: gruz, który zostaje po remoncie, armatura łazienkowa, szkło, plastik, papier, odpady bio czy elektroodpady.

Przypominamy, że odpady wielkogabarytowe można również zawozić do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Obecnie we Wrocławiu działają dwa PSZOK-i:

  • ul. Kazimierza Michalczyka 9, czynny od poniedziałku do piątku – od 8:00 do 17:00, w soboty – od 8:00 do 16:00,
  • ul. Janowska 51, czynny od poniedziałku do piątku – od 7:00 do 15:00, w wybrane soboty – od 7:00 do 15:00.

 

Foto: mat. Ekosystem