Wiedzieliście, że z konopi powstaje bardzo zdrowa żywność, herbaty, słodycze, a nawet kosmetyki? Niedawno przy ul. Łokietka 3 otwarto „Konopną”, czyli miejsce, w którym kupimy najwyższej jakości produkty pochodzące z konopi.

W ofercie są: kosmetyki, produkty dla zwierząt, specjalne produkty spożywcze, suplementy zdrowotne CBD, oraz susz CBD. Misją sklepu jest wspieranie ekologicznego stylu życia, który pozostawi naszą planetę znośną dla przyszłych pokoleń. Oprócz samych zakupów w „Konopnej” możemy uzyskać sporą dawkę wiedzy na temat wykorzystania konopi w przemyśle, kosmetyce czy diecie. Jak zapewnia nas właściciel, asortyment będzie stale wzbogacany o nowe produkty!

CBD to skrót od kannabidiolu, czyli jednego z kannabinoidów, które można znaleźć w roślinach konopi. W przeciwieństwie do tetrahydrokannabinoli (THC) nie ma on właściwości psychoaktywnych, a więc stosowany może być bez jakichkolwiek obaw przez osoby, które niekoniecznie chciałyby znaleźć się pod wpływem działania marihuany.

CBD jest również całkowicie legalną substancją w Polsce. Uzyskiwany jest najczęściej z konopi przemysłowych (zwanych też siewnymi), których hodowli nie zabrania ani nasze, ani unijne prawo. Kannabidiol uzyskuje się w procesie ekstrakcji CO2 – metoda ta jest bardzo popularna i pozwala na wydobycie z rośliny pożądanych substancji.

Czynne:

poniedziałek-piątek: 10:00-18:00, sobota: 10:00-16:00

Adres:

Wrocław ul. Łokietka 3

Strona: https://www.konopna.com.pl/

Facebook: LINK