W nocy ze środy na czwartek (8/9 grudnia), kilka dni przed ustalonym terminem, zakończono szybki remont nawierzchni na placu Społecznym. Uzupełnieniem remontu będą prace na ul. Piłsudskiego, które rozpoczną się w nocy z niedzieli na poniedziałek (12/13 grudnia). Tu remont potrwa zdecydowanie krócej, bo około 9 dni.

Szybki remont na pl. Społecznym rozpoczął się 13 listopada. Zakres prac remontowych obejmował zerwanie spękanej i wykruszonej nawierzchni do głębokości 10 cm i ułożenie dwóch warstw betonu asfaltowego z regulacją ścieków, studni, zaworów i wpustów. Remont miał potrwać miesiąc, ale jak informuje ZDiUM, udało się go zakończyć po 25 dniach. Jego koszt wyniósł około 1 mln złotych.

 

Teraz prace przeniosą się na ul. Piłsudskiego, a dokładnie na odcinek od posesji nr 7 do skrzyżowania z ul. Grabiszyńską. Zostaną tu przeprowadzone prace analogiczne do tych, które zrealizowano już na pl. Społecznym. Drogowcy rozpoczną remont od lewego pasa w nocy z 12 na 13 grudnia, chyba że plany pokrzyżuje pogoda.

– Aby zminimalizować utrudnienia w ruchu kołowym, prace zostały podzielone na niezależne etapy. Podczas każdego z nich tylko jeden pas będzie zajęty przez maszyny budowlane, pozostałe dwa będą czynne dla ruchu. Zgodnie z przyjętym harmonogramem, front robót będzie się przesuwał od lewej krawędzi jezdni do prawej informuje – ZDiUM.

Czas trwania robót na każdym z pasów oszacowano na 3 dni. Koszt wymiany nawierzchni na dwie warstwy betonu asfaltowego wyniesie 313 tys. zł. Prace wykona firma PW Service.

 

Foto: ZDiUM Wrocław