Jak udało nam się ustalić, w związku z negatywną reakcją mieszkańców na podwyżkę cen biletów, która miała miejsce w ostatnim czasie, postanowiono wprowadzić darmowy transport miejski.

Wrocławianie nie kryli swojego niezadowolenia związanego z droższymi biletami autobusowymi i tramwajowymi, organizowano nawet manifestacje, które miały wpłynąć na zmianę cen. Wygląda na to, że cel został osiągnięty, ponieważ w kwietniu będziemy korzystać z publicznych środków transportu całkowicie za darmo. System bezpłatnych przejazdów będzie testowany przez najbliższy miesiąc, natomiast w maju zapadnie ostateczna decyzja, czy rozwiązanie zostanie wdrożone w życie na stałe.

Darmowe podróże dotyczą nie tylko tramwajów i autobusów, nieodpłatnie będzie można również korzystać z rowerów miejskich, co jest bardzo dobrą wiadomością, ponieważ wiosenna pogoda zdecydowanie sprzyja przejażdżkom. Z nieoficjalnych źródeł wiemy, że trwają również negocjacje związane ze zniesieniem opłat za korzystanie z elektrycznych hulajnóg, którymi wrocławianie chętnie przemieszczają się po mieście.

Darmowa komunikacja ma wiele zalet, które z całą pewnością odczują na własnej skórze mieszkańcy, ponieważ każdy z nich będzie mógł swobodnie przemieszczać się po mieście, zmniejszy się także liczba samochodów na ulicach, a co za tym idzie zmniejszy się emisja spalin, co ograniczy w dużym stopniu problem smogu.

A co Wy sądzicie o bezpłatnej komunikacji miejskiej, myślicie, że rozwiązanie przyjmie się na dłuższą metę? Piszcie swoje opinie w komentarzach!

P.S.

Udanego Prima Aprilis!