W najbliższych dniach na pasażerów komunikacji miejskiej będzie czekać sporo zmian związanych zarówno z pracami realizowanymi w obrębie torowisk, jak i wydarzeniami organizowanymi z okazji długiego weekendu majowego.

  • 30 kwietnia (sobota) – zakończenie wymiany rozjazdów na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej.

W związku z planowanym zakończeniem prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Jedności Narodowej, Słowiańskiej i Nowowiejskiej, od 30 kwietnia 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1 i 70 oraz zmiany lokalizacji przystanków dla kursów nocnych linii 240 i 250.

Tramwaje linii 1 i 70 powrócą na trasę przez ulicę Nowowiejską, a kursy nocnej linii 240 i 250 będą zatrzymywały się na przystankach tramwajowych zlokalizowanych przy ulicy Jedności Narodowej pomiędzy ulicą Słowiańską a Nowowiejską.

Kursy autobusowej linii okresowej 700 zostaną zlikwidowane.

  • 1 maja (niedziela) – specjalna linia tramwajowa na okoliczność ” 20. Gitarowego Rekordu Guinnessa”.

W związku z planowaną imprezą „20. Gitarowy Rekord Guinnessa”, która odbędzie się w dniu 1 maja 2022 roku na wrocławskim Rynku, a następnie przejazdem jej uczestników do Hali Stulecia, planowane jest uruchomienie specjalnej linii tramwajowej T4. Trasa tramwaju będzie przebiegała następująco:

T4 (tramwajowa linia specjalna): ZAMKOWA – Kazimierza Wielkiego – pl. Dominikański – Oławska – Traugutta – pl. Społeczny – most Grunwaldzki – pl. Grunwaldzki – Rondo Reagana (peron 4) – Skłodowskiej-Curie – most Zwierzyniecki – Wajdy – Wróblewskiego – ZOO

Linia będzie kursować od około godziny 16:30 do około godziny 17:30 z przystanku „Zamkowa” co około 5 minut.

  • 1 maja (niedziela) – bieg Pro-Run.

W dniu 1 maja 2022 roku w ciągu ulicy Międzyrzeckiej i Opatowickiej planowany jest bieg Pro-Run.

W związku z powyższym od godziny 8.30 do godziny 12.00 kursy linii 120 jadące od Galerii Dominikańskiej zostaną skrócone do przystanku Rakowiecka. Następnie autobusy dokonają nawrotu przez ulicę Rakowiecką, Okólną, Miedzyrzecką i Na Niskich Łąkach do przystanku Rakowiecka, z którego rozpoczną zgodnie z rozkładem jazdy kurs powrotny do Galerii Dominikańskiej. Powyższa zmiana zostanie wprowadzona bez zmian rozkładów jazdy.

  • 3 maja (wtorek) – kolejny etap wymiany rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Dubois.

W związku z planowanym wdrożeniem kolejnego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych na skrzyżowaniu ulicy Dubois i Pomorskiej, od wyjazdów porannych w dniu 3 maja 2022 roku planowane jest wprowadzenie zmiany lokalizacji przystanku dla linii autobusowych 128 oraz 250:
Linie 128, 250 Autobusy ww. linii jadące w kierunku Pilczyc i Dworca Głównego (przez Szczepin) będą zatrzymywały się na jezdni ul. Dubois (a nie na torowisku, jak dotychczas), za skrzyżowaniem z ul. Pomorską.

 

Foto: MPK Wrocław