W sobotę (26 marca) rozpocznie się czwarty, przedostatni etap prac w ramach inwestycji realizowanej w obrębie pl. Jana Pawła II. Torowcy wymienią rozjazd od strony mostu Sikorskiego, torowisko do mostu Sikorskiego oraz odcinek łączący wspomniany most z ul. Księcia Witolda.

Jak informuje MPK, remont obejmie kolejny etapu prac związanych z wymianą rozjazdów na placu Jana Pawła II (zakończenie prac na środku skrzyżowania i rozpoczęcie wymiany rozjazdów od strony Mostu Sikorskiego) oraz remont torowiska tramwajowego na ulicy Podwale – na odcinku od placu Jana Pawła II do Mostu Sikorskiego oraz na ulicy Mostowej (wprowadzenie jednego kierunku ruchu pojazdów od placu Jana Pawła II do ulicy Jagiełły).

W związku z rozpoczęciem prac, od 26 marca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany na liniach tramwajowych 3, 10, 15, 33 i 74 oraz na liniach autobusowych 102, 103, 106, 148, 149 i 250.

KOMUNIKACJA TRAMWAJOWA

Tramwaje linii 3, 10 i 33 powrócą na swoją stałą trasę przejazdu przez ulicę Kazimierza Wielkiego.

Tramwaje linii 15 i 74 jadące od pętli Poświętne lub Osobowice w kierunku centrum miasta, od placu Staszica będą kursowały objazdem przez plac Powstańców Wielkopolskich, ulicę Chrobrego, Łokietka, Drobnera, most Uniwersytecki, ulicę Grodzką, Nowy Świat, Kazimierza Wielkiego, Krupniczą i Sądową do placu Legionów.

W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 15 będą kursowały objazdem od ulicy Piłsudskiego przez ulicę Świdnicką, plac Teatralny, ulicę Widok, Szewską, most Uniwersytecki, ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

Tramwaje linii 74 jadące z FAT-u w kierunku pętli Osobowice, będą kursowały objazdem od placu Legionów przez ulicę Sądową, Krupniczą, Kazimierza Wielkiego, Szewską, most Uniwersytecki,  ulicę Chrobrego, plac Powstańców Wielkopolskich do placu Staszica.

KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

Autobusy linii 106, 148 i 149 powrócą na swoją trasę przez ulicę Podwale i przystanek „Renoma”.

Autobusy linii 102 i 103 zostaną skrócone do placu Solidarności, a kursy nocne linii 250 pojadą objazdem ulicy Dubois przez ulicę Długą, Poznańską, Zachodnią, Rybacką i Legnicką do placu Jana Pawła II.

Zmiany obowiązują do odwołania.

Na remontowane skrzyżowanie w centrum wraca ruch kołowy.

 

Foto: Facebook/MPK Wrocław