Spółka Wrocławskie Inwestycje informuje o kolejnym etapie prac dotyczącym Alei Wielkiej Wyspy. Wykonawca będzie układał ostatnią warstwę masy bitumicznej na skrzyżowaniu ul. Dembowskiego z AWW, w związku z czym w najbliższy czwartek i piątek (4-5 maja) odcinek ulicy Dembowskiego na wysokości boiska piłkarskiego i ul. Kosiby zostanie zamknięty dla ruchu samochodowego.

Zamknięty będzie odcinek ulicy Dembowskiego na wysokości boiska piłkarskiego i ul. Kosiby. Kierowcy pojadą objazdem zarówno w kierunku centrum, jak i Sępolna od ulicy Dembowskiego ul. Spółdzielczą, do ulicy Olszewskiego, a następnie ul. Wróblewskiego. Przez dwa dni wykonawca będzie układał ostatnią warstwę masy bitumicznej na skrzyżowaniu ul. Dembowskiego z Aleją Wielkiej Wyspy i zwiększał komfort jazdy dla kierowców – wyjaśniają Wrocławskie Inwestycje.

Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej

Od wyjazdów porannych w dniu 4 maja (czwartek) planowane jest wprowadzenie następujących zmian w organizacji komunikacji zbiorowej:

  • Linie nr 145 i 315

Autobusy linii 145 oraz 315 pojadą objazdem w obu kierunkach od ul. Monte Cassino przez ul. Spółdzielczą, Olszewskiego do ul. Wróblewskiego.

  • Linia nr 146

Linia 146 kursować będzie objazdem w obu kierunkach od ul. Bacciarellego przez ul. Spółdzielczą i Olszewskiego do ul. Wróblewskiego.

W związku z wprowadzonym objazdem w czwartek i piątek wyłączone z użytku będą dwa przystanki: „Partyzantów” oraz „Okrzei”.

Autobusy powrócą na stałe trasy od porannych wyjazdów 6 maja (sobota).

Aleja Wielkiej Wyspy

Przypominamy, że Aleja Wielkiej Wyspy to 3,4 km nowej drogi, która połączy ul. Krakowską z ul. Mickiewicza, dodatkowo Aleja będzie miała na tym etapie cztery skrzyżowania – z ulicą Krakowską, Olszewskiego, Dembowskiego oraz Mickiewicza. Inwestycja obejmuje również 9,5 km dróg dla rowerów, 12,5 km tras pieszych oraz dwa mosty – jeden powstanie nad Odrą a drugi nad Oławą.

Koszt inwestycji to około 234 mln zł, a prace zostaną ukończone jeszcze w 2023 roku.

 

Foto: mat. Wrocławskie Inwestycje