W nocy z piątku na sobotę (23/24 lipca) zmieniła się organizacja ruchu samochodowego na ulicy Długiej w rejonie ulic: Młodych Techników, Inowrocławskiej oraz Michalczyka. Zmiany objęły także trasy linii autobusowych: C, 103, 104 i 128.

Jeżeli chodzi o zmiany w ruchu dotyczące kierowców, od soboty dostępny jest dla nich tylko północny pas ulicy Długiej na odcinku ok. 200 metrów, co przedstawia poniższa mapka.

Południowa nitka jezdni będzie natomiast przebudowywana wraz z sieciami podziemnymi. W ramach prowadzonych prac, powstanie tam nowa jezdnia, droga dla rowerów, chodniki, przejścia dla pieszych, a także torowisko tramwajowe i przystanki. Remont potrwa około 4 miesięcy.

W przypadku komunikacji zbiorowej, zmiany objęły kursowanie autobusów linii C, 103, 104 i 128 jadących w stronę pl. Grunwaldzkiego, pl. Jana Pawła II i Zakrzowa. Jak informuje MPK, autobusy tych linii za skrzyżowaniem z ul. Poznańską pojadą jezdnią północną i będą zatrzymywać się na przystanku tymczasowym „Długa” (nr słupka 30 524), który jest zlokalizowany na wysokości ul. Młodych Techników. Autobusy powrócą na jezdnię południową tuż przed mostem Dmowskiego.

Inne prace związane z budową tramwaju na Popowice rozpoczną się w przyszłym tygodniu, jednak nie będą powodowały zmian w organizacji ruchu. Mowa o pracach wzmacniających konstrukcję mostu Dmowskiego.

 

Foto: Facebook/Inwestycje we Wrocławiu