Elektryczny MAN Lion’s City wyjeżdżał na ulice Wrocławia już kilkukrotnie, a w najbliższych dniach ponownie będzie wozić pasażerów na poszczególnych trasach. Przejazd autobusem z tytułem „Bus of the Year 2023” jest bezpłatny, nie trzeba więc kupować biletu na czas podróży.

Testowy autobus mierzy ponad 18 metrów długości, posiada 40 miejsc siedzących i 80 stojących. Producent zadbał o wygodę pasażerów, dlatego pod każdym z podwójnych foteli znajduje się łatwo dostępne gniazdo ładowania USB, co ogranicza konieczność jego poszukiwania go przy zajmowaniu miejsc w autobusie. Dzięki odskokowo-przesuwnym drugim drzwiom autobusu ułatwiony jest dostęp do peronów dedykowanych do przewozu osób o ograniczonej mobilności.

Na dachu pojazdu zamontowany został system bateryjny, który opiera się na technologii ogniw litowo-jonowych (NMC). System składa się z ośmiu akumulatorów o łącznej mocy 640 kWh i zasila dwa silniki centralne na drugiej i trzeciej osi autobusu. To nowatorskie rozwiązanie, które w opinii producenta, jest bardziej niezawodnym rozwiązaniem.

Rozkład jazdy elektrycznego autobusu

W najbliższą sobotę (11 lutego) autobus będzie jeździł na linii nr 904. Odjedzie spod Galerii Dominikańskiej o godzinie: 6:30, 8:30 i 10:30.

Od poniedziałku do piątku (13-17 lutego) będzie kursował na liniach nr 911 i 914 łączących Wrocław i Długołękę.

 

Foto: mat. prasowe